Media: Ex-president Trump had dozen vol officiële papieren thuis
WASHINGTON (ANP) - Hoewel dat niet mag, heeft voormalig Amerikaans president Donald Trump na zijn vertrek uit het Witte Huis nog officiële documenten thuis gehad. Medewerkers van het Amerikaanse Nationaal Archief hebben onlangs meerdere dozen met papieren teruggevorderd, meldt de krant The Washington Post.
De dozen bevonden zich in Trumps resort Mar-a-Lago in Florida, dat tijdens zijn presidentschap dienst deed als een soort tweede Witte Huis. De terugvordering vorige maand onderstreept de nalatige omgang van de vorige regering met presidentiële gegevens, vindt de krant.
Bij de documenten gaat het onder meer om correspondentie met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, die Trump ooit omschreef als liefdesbrieven. Meegenomen was ook een brief van president Barack Obama voor zijn opvolger Trump.
De dozen in het resort in Florida roepen nieuwe zorgen op over hoe Trump de officiële regels heeft nageleefd. Een president is verplicht alle memo's, brieven, notities, e-mails, faxen en andere schriftelijke communicatie te bewaren die met zijn officiële taken te maken hadden.
Het archief had al grote moeite met de manier waarop Trump met officiële documenten omging. Vaak verscheurde hij ze. Honderden pagina's moesten weer aan elkaar worden geplakt. Anderen werden in stukken bij het archief aangeleverd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
11 uur geleden