Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media eisen dat meldingen van hulpdiensten beschikbaar blijven

Media eisen dat meldingen van hulpdiensten beschikbaar blijven

DEN HAAG (ANP) - De mediasector dreigt naar de rechter te stappen vanwege een plan van minister van Justitie Dilan Yeşilgöz. Zij heeft besloten om per 1 april, komende zaterdag, te stoppen met de persalarmering. Dat systeem informeert journalisten over incidenten, zoals verkeersongevallen, branden en explosies.

De media willen dat de alarmering in elk geval voorlopig in de lucht blijft, tot er een alternatief is. Uiterlijk donderdag willen ze horen dat het opheffen van het systeem wordt uitgesteld. Als die toezegging niet komt, wordt de zaak voorgelegd aan de rechter.

Yeşilgöz nam het besluit om te stoppen met de alarmeringen op advies van de landsadvocaat. Die vindt dat het melden van ambulanceritten in strijd is met het medisch beroepsgeheim waar medewerkers van ambulances zich aan moeten houden. Ook het melden van de inzet van politie zou de privacy kunnen schenden.

Steun

De Nederlandse Vereniging van Journalisten en het Genootschap van Hoofdredacteuren hebben een advocaat in de arm genomen. Dat initiatief wordt ondersteund door onder meer NOS Nieuws, Talpa, de regionale publieke omroepen en NDP Nieuwsmedia, de brancheorganisatie van dagbladuitgevers en nieuwsbedrijven.

Ook persbureau ANP steunt deze zaak. "Het kabinet zegt voorstander te zijn van persvrijheid en stelt een open overheid na te streven. Het afschaffen van de persalarmeringen laat een tegengestelde beweging zien", zegt ANP-hoofdredacteur Freek Staps. "Zoals journalisten niet in de brandweerauto stappen om iets te blussen en niet als politieagent de openbare orde handhaven, zouden hulpdiensten niet moeten beslissen wat journalistiek interessant is of niet. Dat is een taak van de professionele pers. Een open maatschappij bestaat bij de gratie van beschikbare feiten. Het is niet aan de politie om te bepalen wat Nederland wel of niet mag weten."

Brief

De media hebben een gezamenlijke brief naar minister Yeşilgöz gestuurd. Daarin zeggen ze dat het systeem van de persalarmeringen goed werkt en dat er geen gevallen bekend zijn waarbij persoonlijke informatie door de alarmen naar buiten is gekomen.

Op een recente bijeenkomst met journalisten werd geopperd om een alternatief systeem op te zetten, dat alleen toegankelijk is voor mensen met een politieperskaart. In Rotterdam-Rijnmond wordt al gewerkt met een gesloten informatiedienst.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Zandvoort: mooie maar verdrietige dag

ZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.

3 uur geleden
Al vroeg weer volle treinen naar Zandvoort voor Dutch Grand Prix

HAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

5 uur geleden
Van der Weijden wil aansterken, stelt overhandiging cheque uit

WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.

23 uur geleden
Nog meer droogtemaatregelen afgeschaald dankzij de regen

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.

1 dag geleden
NS: op zaterdagochtend ruim 17.000 fans naar Zandvoort vervoerd

ZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

1 dag geleden
Drukte in treinen naar Zandvoort om Dutch Grand Prix

ZANDVOORT (ANP) - Het is druk in de treinen richting Zandvoort op zaterdagochtend. Dat ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de tweede dag van de Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

1 dag geleden
Gedeeltelijke maansverduistering op komst

HOUTEN (ANP) - Volgende week vrijdag is in Nederland een groot deel van een gedeeltelijke maansverduistering te zien, waarbij de maan voor ongeveer 93 procent in de kernschaduw van de aarde komt. De eclips begint om 03.23 uur en bereikt om 06.14 uur het maximum, maar kort daarna zakt de maan onder de horizon. Dat meldt Weeronline.

1 dag geleden