
Media: eerste debat tussen Biden en Trump op 27 juni
WASHINGTON (ANP/RTR) - In aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen lijkt op 27 juni het eerste televisiedebat te zijn tussen president Joe Biden en uitdager Donald Trump. Volgens de Amerikaanse zender Fox News accepteert Trump het voorstel om dan te debatteren.
Eerder had Biden al gemeld dat hij wil ingaan op de uitnodiging van de Amerikaanse nieuwszender CNN om eind juni in discussie te gaan met zijn rivaal. Volgens CNN is het debat zonder publiek in een studio van de omroep in Atlanta, de hoofdstad van de Amerikaanse staat Georgia, een van de staten die als doorslaggevend geldt bij de verkiezingen.
De Democraat Biden had eerder in een videoboodschap gesteld dat hij uitsluitend ruim voor de verkiezingen in november in debat wil met de Republikein Trump, in juni en september. Hij heeft geen zin in de drie traditionele najaarsdebatten.
Schurk
Trump reageerde meteen op zijn sociale medium Truth Social: "Ik ben bereid om met Crooked (Schurk) Joe te debatteren op de twee voorgestelde momenten." Hij zei ook te hopen op meer dan twee debatten. Ook wil hij "voor de opwinding" een zeer grote locatie, "hoewel Biden zogenaamd bang is voor menigten. Dat is alleen maar omdat hij ze niet krijgt".
Biden stelde verder een debat in juli voor tussen de kandidaten voor het vicepresidentschap. Dat is na de grote Republikeinse bijeenkomst om Trump officieel als kandidaat te nomineren, en voor de Democratische nominatieconventie.
Woensdagen
In de videoboodschap verwees de president ook naar het strafproces tegen Trump in New York, dat steeds op woensdag wordt onderbroken. "Laten we de data kiezen, Donald. Ik hoor dat je op woensdagen vrij bent."
De drie najaarsbijeenkomsten werden steeds georganiseerd door een speciale commissie van Democraten en Republikeinen.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - Orkaan Erin is boven de Caribische eilanden afgezwakt tot een orkaan van categorie 4. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center (NHC) in een update.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse gouverneurs van de Amerikaanse staten West Virginia, South Carolina en Ohio sturen op verzoek van president Donald Trump honderden leden van de Nationale Garde naar Washington.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De conservatieve Amerikaanse nieuwszender Fox News heeft de inhoud gepubliceerd van een brief die Melania Trump haar man, president Donald Trump, heeft laten overhandigen aan zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Dat gebeurde in Alaska, waar de twee leiders elkaar spraken over de oorlog in Oekraïne.
33 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Voor de vijfde nacht op rij zijn in verschillende Servische steden rellen uitgebroken tussen demonstranten en de politie. In de stad Valjevo stichtten demonstranten brand in leegstaande kantoren van de regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europese functionarissen beslissen dit weekend of er iemand met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky meegaat naar Washington voor zijn ontmoeting met Donald Trump maandag. Dat heeft de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul gezegd.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X eisen voor vrede met Rusland geformuleerd. Dat deed hij naar eigen zeggen na een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump over diens topontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Alaska. Bij die ontmoeting is geen akkoord over de oorlog in Oekraïne bereikt.
8 uur geleden