Media: een vijfde van gijzelaars in handen Hamas inmiddels dood
JERUZALEM/NEW YORK (ANP) - Ruim een vijfde van de gijzelaars die zich nog in de Gazastrook bevinden, is inmiddels dood. Dat zou blijken uit een vertrouwelijke inschatting van het Israëlische leger, die door de Amerikaanse krant The New York Times is ingezien.
Israëlische inlichtingenofficieren concluderen dat zeker 32 van de resterende 136 gijzelaars die op 7 oktober door Hamas en zijn bondgenoten gevangen zijn genomen, sindsdien zijn overleden. De families van de gijzelaars van wie de dood is bevestigd, zijn op de hoogte gebracht, aldus militaire functionarissen.
Officieren zijn nog bezig met het beoordelen van onbevestigde informatie dat ten minste twintig andere gijzelaars ook gedood kunnen zijn. Het aantal van 32 is hoger dan tot nu toe is bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
8 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
10 uur geleden