Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Duitsland zet leger in om te helpen bij corona-aanpak

Media: Duitsland zet leger in om te helpen bij corona-aanpak

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil nog voor de kerst zo'n 12.000 militairen klaarstomen om bij te springen in de gezondheidszorg, die als gevolg van de coronacrisis overbelast dreigt te raken, meldt Der Spiegel zaterdag.

Tot nu toe zouden al zo'n 630 soldaten zijn uitgezonden. De militairen zullen ook assisteren bij de boosterprikken en coronatests in verzorgingstehuizen en ziekenhuizen. Tijdens eerdere kritieke momenten van de coronapandemie werden in Duitsland al eens zo'n 10.000 soldaten ingezet.

Het zevendaagse gemiddelde in Duitsland is zaterdag toegenomen tot het hoogste sinds het begin van de coronapandemie. Op 100.000 inwoners testten er afgelopen week 277.4 positief op het virus. De landelijke regering en de leiders van de zestien deelstaten houden donderdag een videoconferentie om te bespreken of er strengere maatregelen moeten komen.

Ondertussen heeft de vertrekkende Duitse bondskanselier Angela Merkel zaterdag een nieuwe poging gedaan om mensen over te halen zich te laten vaccineren. "Er liggen moeilijke weken voor ons en jullie kunnen zien dat ik erg bezorgd ben", zei Merkel in een videoboodschap. "Ik vraag iedereen die nog niet gevaccineerd is dringend: heroverweeg het alsjeblieft." Merkel benadrukte dat er een duidelijke connectie is tussen de vaccinatiegraad in bepaalde regio's en het aantal besmettingen.

Meer uit Gezond

Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

23 uur geleden
Kuipers en medestanders willen nieuwe deal over vergroening zorg

DEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.

2 dagen geleden
Onderzoek nieuwe pil gestopt om zwangerschappen buiten baarmoeder

LEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.

3 dagen geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

4 dagen geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

4 dagen geleden
Aanbieders alternatieve behandeling 'wet cupping' vaak onbevoegd

DEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

4 dagen geleden
Mikkers zag al vroeg dat contactonderzoek corona niet werkte

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

4 dagen geleden