Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Criminaliteit afgelopen jaar toegenomen in Duitsland

Media: Criminaliteit afgelopen jaar toegenomen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal misdrijven is in 2022 met 11,5 procent gestegen in Duitsland, schrijft de krant Welt am Sonntag op basis van een rapport dat donderdag wordt gepresenteerd. Het gaat volgens de krant om 5,6 miljoen misdrijven in het hele land.

Het aantal ligt 3,5 procent hoger dan in 2019, het jaar voor de coronapandemie uitbrak. In Nederland daalde het aantal misdrijven ook door de coronamaatregelen. Doordat mensen vooral thuis waren werd het lastiger om in te breken of bijvoorbeeld zakken te rollen op straat.

Het aantal verdachten is opgelopen tot 2,1 miljoen, 10,7 procent meer dan in 2021. Het aantal minderjarige verdachten is gestegen tot 93.095, 35,5 procent meer dan een jaar eerder. Een belangrijke oorzaak hiervan is dat kinderen soms naaktbeelden van andere kinderen delen en dat wordt gezien als het verspreiden van kinderporno, schrijft de krant.

In Nederland zag de politie ook een stijging van het aantal misdrijven in 2022, het ging om een stijging van 7 procent tot 797.000 misdrijven. De stijging had vooral te maken met het versoepelen van de coronaregels volgens de politie.

Meer uit Buitenland

Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

10 minuten geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

26 minuten geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

39 minuten geleden
VS riskeren woede China met grote wapenverkoop aan Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een pakket wapenleveranties aan Taiwan ter waarde van maximaal 11,15 miljard dollar (zo'n 9,5 miljard euro) goedgekeurd. De stap leidt mogelijk tot een boze reactie uit China. Beijing beschouwt het autonoom bestuurde Taiwan als een afvallige provincie.

2 uur geleden
VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

13 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

13 uur geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

15 uur geleden