Media: conservatieve parlementariër VK verdacht van verkrachting
LONDEN (ANP) - De Britse parlementariër Crispin Blunt is deze week opgepakt op verdenking van verkrachting. Dat bevestigt het conservatieve Lagerhuislid op X nadat Britse media hadden bericht over de kwestie. Hij heeft er naar eigen zeggen vertrouwen in dat hij niet wordt vervolgd.
Blunt zegt in een verklaring op X dat hij drie weken geleden naar de politie was gestapt vanwege "zorgen over afpersing". Hij treedt daar niet over in detail. De parlementariër zegt sindsdien twee keer verhoord te zijn. Hij noemt zijn arrestatie onnodig. "Ik blijf bereid om volledig mee te werken."
Britse media hadden eerder bericht dat een ongenoemde parlementariër van de regerende Conservatieve Partij was aangehouden op verdenking van verkrachting en drugsbezit. Blunt, die kiesdistrict Reigate vertegenwoordigt, bevestigt in zijn bericht alleen die eerste beschuldiging.
De partij van premier Rishi Sunak is de afgelopen jaren vaker opgeschrikt door schandalen rond wangedrag van prominente politici. De conservatieven zijn al dertien jaar onafgebroken aan de macht, maar staan in peilingen momenteel ver achter op oppositiepartij Labour.
Meer uit Buitenland
LUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De politie heeft in de Verenigde Staten nog eens twee mannen aangehouden die worden verdacht van het beramen van een aanval tijdens het kooigevecht bij het Witte Huis op de verjaardag van president Donald Trump. Eerder werden al vijf mannen gearresteerd.
6 uur geledenBELFAST (ANP/AFP) - De voormalige leider van de pro-Britse partij DUP in Noord-Ierland, Jeffrey Donaldson (63), is schuldig bevonden aan achttien zedenmisdrijven, waaronder verkrachting.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - België heeft maandag vijf visa afgegeven voor een delegatie van de Taliban. Die komt voor een EU-overleg naar Brussel, waar veel ophef is ontstaan over het geplande bezoek. Het bezoek vindt volgens diplomatieke bronnen en diverse media mogelijk dinsdag plaats.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu overlegt dinsdagochtend met betrokken ministers over de gevolgen van de ernstige hittegolf. Voor een groot deel van het land is vanwege de hitte code rood van kracht.
12 uur geleden