Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: clubs in Premier League stemmen voor bestedingsplafond

Media: clubs in Premier League stemmen voor bestedingsplafond

LONDEN (ANP) - De clubs in de Premier League hebben voor de ontwikkeling van plannen voor een bestedingsplafond gestemd. Dat meldden Engelse media zoals de BBC. Alleen Manchester United, Manchester City en Aston Villa stemden volgens de omroep tegen het plan, Chelsea onthield zich van stemming.

De andere zestien clubs willen dat de Premier League nu een model gaat ontwikkelen voor het plafond. Dit zal worden gepresenteerd aan de clubs in juni, waarna er mogelijk een stemming volgt of het vanaf het seizoen 2025/2026 moet worden geïntroduceerd.

Het nieuwe plafond zou de huidige regels voor winstgevendheid en duurzaamheid (PSR's) vervangen. Clubs uit de Premier League mogen momenteel in drie jaar tijd een verlies van maximaal 105 miljoen pond (zo'n 123 miljoen euro) maken, of 35 miljoen pond (zo'n 41 miljoen euro) per seizoen. De huidige regels zijn vaker bekritiseerd omdat ze de clubs met hogere inkomsten zouden bevoordelen.

Everton en Nottingham Forest, de huidige nummers 15 en 17 van de Premier League, kregen eerder dit seizoen een puntenstraf voor het schenden van de regels rond winstgevendheid en duurzaamheid.

Meer uit Voetbal

Platini klaagt FIFA-baas Infantino aan in verkiezingszaak 2015

PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.

6 minuten geleden
Spelers van Oranje herdenken overleden Jorritsma voor oefenduel

NEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.

7 minuten geleden
Bondscoach Koeman neemt Arsenal niets kwalijk

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."

32 minuten geleden
Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

1 uur geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

2 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

6 uur geleden
Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

8 uur geleden