Media: CIA-directeur belde met Kremlin over Wagneropstand
MOSKOU (ANP) - Directeur William Burns van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft afgelopen week met Sergej Narysjkin, het hoofd van de Russische inlichtingendienst SVR, gebeld over de Wagneropstand. Dat melden de Amerikaanse kranten The New York Times en The Wall Street Journal. Tijdens het gesprek zou Burns het Kremlin hebben verzekerd dat de Verenigde Staten geen rol hebben gespeeld in de kortstondige muiterij.
Het gaat om het hoogste contact tussen de VS en Rusland sinds de opstand. Jevgeni Prigozjin, de voormalige bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, kwam een week geleden in opstand tegen de Russische defensietop. Het huurlingenleger van Prigozjin, de Wagner Groep, trok richting Moskou. De muiterij werd gestopt na bemiddeling door de Belarussische president Aleksander Loekasjenko. De Wagnerbaas wordt niet vervolgd en is inmiddels uitgeweken naar Belarus.
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei na de muiterij dat zijn land onderzoekt of westerse instanties er iets mee te maken hadden. De Amerikaanse president Joe Biden benadrukte maandag al dat de VS en hun bondgenoten niet betrokken waren.
Volgens The Washington Post zou Burns recentelijk ook naar Oekraïne zijn gereisd voor een geheime ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Wanneer het bezoek precies plaatsvond is niet bekend, maar het zou zijn geweest voorafgaand aan de Wagneropstand.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
6 uur geleden