Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: CIA-directeur belde met Kremlin over Wagneropstand

Media: CIA-directeur belde met Kremlin over Wagneropstand

MOSKOU (ANP) - Directeur William Burns van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA heeft afgelopen week met Sergej Narysjkin, het hoofd van de Russische inlichtingendienst SVR, gebeld over de Wagneropstand. Dat melden de Amerikaanse kranten The New York Times en The Wall Street Journal. Tijdens het gesprek zou Burns het Kremlin hebben verzekerd dat de Verenigde Staten geen rol hebben gespeeld in de kortstondige muiterij.

Het gaat om het hoogste contact tussen de VS en Rusland sinds de opstand. Jevgeni Prigozjin, de voormalige bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin, kwam een week geleden in opstand tegen de Russische defensietop. Het huurlingenleger van Prigozjin, de Wagner Groep, trok richting Moskou. De muiterij werd gestopt na bemiddeling door de Belarussische president Aleksander Loekasjenko. De Wagnerbaas wordt niet vervolgd en is inmiddels uitgeweken naar Belarus.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei na de muiterij dat zijn land onderzoekt of westerse instanties er iets mee te maken hadden. De Amerikaanse president Joe Biden benadrukte maandag al dat de VS en hun bondgenoten niet betrokken waren.

Volgens The Washington Post zou Burns recentelijk ook naar Oekraïne zijn gereisd voor een geheime ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Wanneer het bezoek precies plaatsvond is niet bekend, maar het zou zijn geweest voorafgaand aan de Wagneropstand.

Meer uit Buitenland

Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

29 minuten geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

54 minuten geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

4 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

4 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

6 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

8 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

15 uur geleden