Media: burgerdoden door Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen op doelen in Libanon hebben het leven gekost aan zeker elf burgers, zeggen plaatselijke bronnen tegen persbureau Reuters. Ook zouden vier strijders van Hezbollah zijn gedood.
Israël had woensdag aangegeven weer bestookt te zijn met raketten vanuit Libanon. Er sneuvelde een militair en acht mensen raakten gewond, zeggen de autoriteiten. Die waarschuwen dat wordt teruggeslagen bij "provocaties".
In Libanon vielen op meerdere plaatsen burgerdoden toen Israël met eigen aanvallen reageerde op de dood van de militair, meldt Reuters. Dat persbureau sprak bronnen binnen de veiligheidsdiensten en een ziekenhuisdirecteur.
Hezbollahbeweging
Een van de dodelijkste aanvallen zou hebben plaatsgevonden in Nabatiye. Daar zouden vier kinderen, drie vrouwen en een man om het leven zijn gekomen. Ook raakten er zeven personen gewond.
De Libanese Hezbollahbeweging en de Israëlische strijdkrachten bestoken elkaar al maanden in het grensgebied. Daar laaide het geweld weer op tijdens de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
8 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
9 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
10 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geleden