
Media: burgerdoden door Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen op doelen in Libanon hebben het leven gekost aan zeker elf burgers, zeggen plaatselijke bronnen tegen persbureau Reuters. Ook zouden vier strijders van Hezbollah zijn gedood.
Israël had woensdag aangegeven weer bestookt te zijn met raketten vanuit Libanon. Er sneuvelde een militair en acht mensen raakten gewond, zeggen de autoriteiten. Die waarschuwen dat wordt teruggeslagen bij "provocaties".
In Libanon vielen op meerdere plaatsen burgerdoden toen Israël met eigen aanvallen reageerde op de dood van de militair, meldt Reuters. Dat persbureau sprak bronnen binnen de veiligheidsdiensten en een ziekenhuisdirecteur.
Hezbollahbeweging
Een van de dodelijkste aanvallen zou hebben plaatsgevonden in Nabatiye. Daar zouden vier kinderen, drie vrouwen en een man om het leven zijn gekomen. Ook raakten er zeven personen gewond.
De Libanese Hezbollahbeweging en de Israëlische strijdkrachten bestoken elkaar al maanden in het grensgebied. Daar laaide het geweld weer op tijdens de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - Pakistan en India hebben elkaar voor de vierde nacht op rij beschoten in Kasjmir. Het Indiase leger stelt dat het heeft gereageerd op "onuitgelokte" beschietingen langs de bestandslijn, die dwars door Kasjmir loopt en de grens vormt tussen de twee landen.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De elf mensen die zijn omgekomen toen een man inreed op een menigte in Vancouver, waren tussen de 5 en 65 jaar oud. Dat heeft de politie in de Canadese stad bekendgemaakt.
2 uur geledenBEDMINSTER (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin opnieuw verzocht te stoppen met aanvallen op Oekraïne. "Ik wil dat hij stopt met schieten, gaat zitten en een deal tekent", antwoordde Trump tijdens een persmoment zondag op de vraag wat hij van Poetin wilde.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - Bij een Amerikaanse luchtaanval op de Jemenitische hoofdstad Sanaa zijn zeker acht mensen omgekomen. Daarnaast vielen er gewonden, meldt televisiezender Al-Massira, die in handen is van de Houthi-rebellen.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het Israëlische leger voert zijn luchtaanvallen in de Palestijnse Gazastrook op, melden diverse Palestijnse bronnen, waaronder persbureau Wafa. Sinds zonsopgang op zondag zouden daarbij al minstens vijftig Palestijnen zijn omgekomen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat de veiligheidsmaatregelen rond moskeeën aanscherpen nadat een biddende moslim in een gebedshuis in het zuiden van het land was doodgestoken. Minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau zei dat hij regionale bestuurders opdracht had gegeven alle moskeeën in Frankrijk "beter te beschermen".
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/AFP) - De 30-jarige man die ervan verdacht wordt met een auto op een menigte te hebben ingereden in de Canadese stad Vancouver, heeft een "aanzienlijke geschiedenis" van interactie met de politie en psychische hulpverleners. Dat meldt de politie. Een motief is nog niet bekend.
13 uur geleden