Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: burgerdoden door Israëlische aanvallen in Libanon

Media: burgerdoden door Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen op doelen in Libanon hebben het leven gekost aan zeker elf burgers, zeggen plaatselijke bronnen tegen persbureau Reuters. Ook zouden vier strijders van Hezbollah zijn gedood.

Israël had woensdag aangegeven weer bestookt te zijn met raketten vanuit Libanon. Er sneuvelde een militair en acht mensen raakten gewond, zeggen de autoriteiten. Die waarschuwen dat wordt teruggeslagen bij "provocaties".

In Libanon vielen op meerdere plaatsen burgerdoden toen Israël met eigen aanvallen reageerde op de dood van de militair, meldt Reuters. Dat persbureau sprak bronnen binnen de veiligheidsdiensten en een ziekenhuisdirecteur.

Hezbollahbeweging

Een van de dodelijkste aanvallen zou hebben plaatsgevonden in Nabatiye. Daar zouden vier kinderen, drie vrouwen en een man om het leven zijn gekomen. Ook raakten er zeven personen gewond.

De Libanese Hezbollahbeweging en de Israëlische strijdkrachten bestoken elkaar al maanden in het grensgebied. Daar laaide het geweld weer op tijdens de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

1 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

1 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

5 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

5 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

5 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

6 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

6 uur geleden