Media: burgerdoden door Israëlische aanvallen in Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen op doelen in Libanon hebben het leven gekost aan zeker elf burgers, zeggen plaatselijke bronnen tegen persbureau Reuters. Ook zouden vier strijders van Hezbollah zijn gedood.
Israël had woensdag aangegeven weer bestookt te zijn met raketten vanuit Libanon. Er sneuvelde een militair en acht mensen raakten gewond, zeggen de autoriteiten. Die waarschuwen dat wordt teruggeslagen bij "provocaties".
In Libanon vielen op meerdere plaatsen burgerdoden toen Israël met eigen aanvallen reageerde op de dood van de militair, meldt Reuters. Dat persbureau sprak bronnen binnen de veiligheidsdiensten en een ziekenhuisdirecteur.
Hezbollahbeweging
Een van de dodelijkste aanvallen zou hebben plaatsgevonden in Nabatiye. Daar zouden vier kinderen, drie vrouwen en een man om het leven zijn gekomen. Ook raakten er zeven personen gewond.
De Libanese Hezbollahbeweging en de Israëlische strijdkrachten bestoken elkaar al maanden in het grensgebied. Daar laaide het geweld weer op tijdens de oorlog tussen Israël en Hamas in de Gazastrook.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
7 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
9 uur geleden