Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Britse oud-vicepremier Raab vertrekt ook uit Lagerhuis

Media: Britse oud-vicepremier Raab vertrekt ook uit Lagerhuis

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse vicepremier Dominic Raab stopt na de volgende algemene verkiezingen als lid van het Lagerhuis. De Britse krant The Telegraph heeft brieven van Raab aan de voorzitter van zijn lokale Conservatieve Vereniging ingezien. Daarin schrijft de oud-vicepremier dat hij opstapt wegens de druk die zijn werk op zijn familie heeft gelegd. Ook De Britse zender Sky News bericht over zijn aanstaande vertrek.

"Ik maak me de laatste jaren steeds meer zorgen over de druk die deze baan op mijn jonge gezin legt", citeert de krant uit de brieven. "Ik zal al mijn verantwoordelijkheid tegenover mijn kiezers blijven vervullen en alle steun bieden bij het voeren van campagnes, zodat we volgend jaar winnen. Ik weet zeker dat we dat kunnen onder leiding van de premier".

De conservatieve politicus maakte vorige maand bekend op te stappen als vicepremier en minister van Justitie, nadat hij was beschuldigd van pestgedrag. Hij zei toen wel aan te blijven als lid van het Britse Lagerhuis.

Onafhankelijk onderzoek wees uit dat Raab zich misdragen heeft. In het rapport is te lezen dat hij zich op verschillende momenten en in verschillende hoge posities schuldig heeft gemaakt aan "onredelijk en aanhoudend agressief gedrag", machtsmisbruik en een werkwijze die intimiderend gevonden kan worden. Ook zou hij medewerkers hebben afgekraakt door hun werk "totaal waardeloos" en "dramatisch" te noemen, al was dat volgens de onderzoeker niet erg genoeg om echt van wangedrag te spreken. Raab was het zelf niet eens met de bevindingen. Toch stapte hij op, omdat hij naar eigen zeggen niet anders kon.

Het is nog niet bekend wanneer de volgende algemene verkiezingen zijn in het Verenigd Koninkrijk. De uiterlijke datum waarop de verkiezingen moeten worden gehouden is in januari 2025. De Britse premier Rishi Sunak zou echter mikken op verkiezingen in de herfst van 2024.

Meer uit Buitenland

Iran noemt eigen vredesvoorstel aan VS 'legitiem en vrijgevig'

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het vredesvoorstel dat het land eerder deed aan de Verenigde Staten "legitiem en vrijgevig" was. Volgens Iran stellen de VS nog altijd onredelijke en eenzijdige eisen.

10 minuten geleden
Oekraïne wil Schröder niet als EU-onderhandelaar

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense minister Andrii Sybiha van Buitenlandse Zaken wil de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder niet als onderhandelaar namens de EU over vrede tussen zijn land en Rusland. "Wij steunen zo'n kandidatuur absoluut niet", zei hij bij aankomst in Brussel. Daar woont Sybiha een deel van de bijeenkomst bij van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

11 minuten geleden
Kallas wijst Schröder af als bemiddelaar namens EU

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwerpt het idee om de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder namens de EU tussen Rusland en Oekraïne te laten onderhandelen over vrede. Dat opperde de Russische president Vladimir Poetin dit weekend.

2 uur geleden
Gezondheidszorg in Gaza stort volgens Rode Kruis verder in

GAZA-STAD (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de gezondheidszorg in Gaza "onder de radar steeds verder afbrokkelt". De Palestijnse Rode Halve Maan kampt met een structureel tekort aan medicatie, medische apparatuur, voedsel en tenten. Volgens cijfers van de organisatie zijn nog 20 van de 240 medische posten en klinieken in de Gazastrook deels operationeel en van de 33 ziekenhuizen zijn er nog vijf die functioneren.

3 uur geleden
Netanyahu wil op termijn zonder Amerikaanse militaire steun

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu hoopt op termijn zonder Amerikaanse militaire steun te kunnen. Dat zei hij in de nacht van zondag op maandag in een interview met CBS News. In het tv-programma 60 Minutes zei Netanyahu dat Israël jaarlijks zo'n 3,8 miljard dollar aan Amerikaanse militaire steun krijgt en dat het zijns inziens "absoluut" het juiste moment is om daar verandering in te brengen.

3 uur geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip de m/v Hondius en onderweg is naar de VS test "mild positief" op het hantavirus, meldt het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het ministerie treedt niet in details over wat deze "milde" positieve test inhoudt.

5 uur geleden
Thaise oud-premier vrijgelaten uit gevangenis

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra is maandag vervroegd vrijgelaten uit de gevangenis, melden verslaggevers buiten het gebouw. Shinawatra werd in september 2025 veroordeeld tot een jaar cel voor corruptie en machtsmisbruik tijdens zijn tijd als premier van 2001 tot 2006.

7 uur geleden