Media: Britse oud-vicepremier Raab vertrekt ook uit Lagerhuis
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse vicepremier Dominic Raab stopt na de volgende algemene verkiezingen als lid van het Lagerhuis. De Britse krant The Telegraph heeft brieven van Raab aan de voorzitter van zijn lokale Conservatieve Vereniging ingezien. Daarin schrijft de oud-vicepremier dat hij opstapt wegens de druk die zijn werk op zijn familie heeft gelegd. Ook De Britse zender Sky News bericht over zijn aanstaande vertrek.
"Ik maak me de laatste jaren steeds meer zorgen over de druk die deze baan op mijn jonge gezin legt", citeert de krant uit de brieven. "Ik zal al mijn verantwoordelijkheid tegenover mijn kiezers blijven vervullen en alle steun bieden bij het voeren van campagnes, zodat we volgend jaar winnen. Ik weet zeker dat we dat kunnen onder leiding van de premier".
De conservatieve politicus maakte vorige maand bekend op te stappen als vicepremier en minister van Justitie, nadat hij was beschuldigd van pestgedrag. Hij zei toen wel aan te blijven als lid van het Britse Lagerhuis.
Onafhankelijk onderzoek wees uit dat Raab zich misdragen heeft. In het rapport is te lezen dat hij zich op verschillende momenten en in verschillende hoge posities schuldig heeft gemaakt aan "onredelijk en aanhoudend agressief gedrag", machtsmisbruik en een werkwijze die intimiderend gevonden kan worden. Ook zou hij medewerkers hebben afgekraakt door hun werk "totaal waardeloos" en "dramatisch" te noemen, al was dat volgens de onderzoeker niet erg genoeg om echt van wangedrag te spreken. Raab was het zelf niet eens met de bevindingen. Toch stapte hij op, omdat hij naar eigen zeggen niet anders kon.
Het is nog niet bekend wanneer de volgende algemene verkiezingen zijn in het Verenigd Koninkrijk. De uiterlijke datum waarop de verkiezingen moeten worden gehouden is in januari 2025. De Britse premier Rishi Sunak zou echter mikken op verkiezingen in de herfst van 2024.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
8 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
10 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
13 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
19 uur geleden