
Media: Britse oud-vicepremier Raab vertrekt ook uit Lagerhuis
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse vicepremier Dominic Raab stopt na de volgende algemene verkiezingen als lid van het Lagerhuis. De Britse krant The Telegraph heeft brieven van Raab aan de voorzitter van zijn lokale Conservatieve Vereniging ingezien. Daarin schrijft de oud-vicepremier dat hij opstapt wegens de druk die zijn werk op zijn familie heeft gelegd. Ook De Britse zender Sky News bericht over zijn aanstaande vertrek.
"Ik maak me de laatste jaren steeds meer zorgen over de druk die deze baan op mijn jonge gezin legt", citeert de krant uit de brieven. "Ik zal al mijn verantwoordelijkheid tegenover mijn kiezers blijven vervullen en alle steun bieden bij het voeren van campagnes, zodat we volgend jaar winnen. Ik weet zeker dat we dat kunnen onder leiding van de premier".
De conservatieve politicus maakte vorige maand bekend op te stappen als vicepremier en minister van Justitie, nadat hij was beschuldigd van pestgedrag. Hij zei toen wel aan te blijven als lid van het Britse Lagerhuis.
Onafhankelijk onderzoek wees uit dat Raab zich misdragen heeft. In het rapport is te lezen dat hij zich op verschillende momenten en in verschillende hoge posities schuldig heeft gemaakt aan "onredelijk en aanhoudend agressief gedrag", machtsmisbruik en een werkwijze die intimiderend gevonden kan worden. Ook zou hij medewerkers hebben afgekraakt door hun werk "totaal waardeloos" en "dramatisch" te noemen, al was dat volgens de onderzoeker niet erg genoeg om echt van wangedrag te spreken. Raab was het zelf niet eens met de bevindingen. Toch stapte hij op, omdat hij naar eigen zeggen niet anders kon.
Het is nog niet bekend wanneer de volgende algemene verkiezingen zijn in het Verenigd Koninkrijk. De uiterlijke datum waarop de verkiezingen moeten worden gehouden is in januari 2025. De Britse premier Rishi Sunak zou echter mikken op verkiezingen in de herfst van 2024.
Meer uit Buitenland
OREM (ANP) - FBI-directeur Kash Patel heeft in een bericht op X laten weten dat de verdachte die eerder was aangehouden in verband met de moord op de conservatieve Amerikaanse influencer Charlie Kirk, weer is vrijgelaten na verhoor door de politie.
1 uur geledenN i e u w bericht: reacties van Europese leiders in 5e en 6e alinea
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten gaan overleggen over het mogelijk instellen van een nieuwe visumcategorie voor Zuid-Koreaanse werknemers. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken Cho Hyun.
1 uur geledenOREM (ANP) - Volgens de gouverneur van Utah, Spencer Cox, gaan de autoriteiten ervan uit dat er slechts één persoon betrokken was bij de dodelijke schietpartij op Charlie Kirk op een universiteitscampus in Utah.
1 uur geledenOREM (ANP) - Op sociale media hebben veel prominente politici uit de Verenigde Staten hun afschuw uitgesproken over de moord op de Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn beslissing om Hamas in Qatar aan te vallen niet verstandig was. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van hoge functionarissen binnen de Amerikaanse regering.
3 uur geledenDOHA (ANP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, zegt dat zijn regering haar positie als bemiddelaar in de oorlog tussen Hamas en Israël heroverweegt, nu Israël een aanval heeft uitgevoerd op Qatarese bodem. Dat zei hij in een interview met CNN, een dag na de aanval in de Qatarese hoofdstad Doha.
3 uur geleden