Media: Britse oud-vicepremier Raab vertrekt ook uit Lagerhuis
LONDEN (ANP) - De voormalige Britse vicepremier Dominic Raab stopt na de volgende algemene verkiezingen als lid van het Lagerhuis. De Britse krant The Telegraph heeft brieven van Raab aan de voorzitter van zijn lokale Conservatieve Vereniging ingezien. Daarin schrijft de oud-vicepremier dat hij opstapt wegens de druk die zijn werk op zijn familie heeft gelegd. Ook De Britse zender Sky News bericht over zijn aanstaande vertrek.
"Ik maak me de laatste jaren steeds meer zorgen over de druk die deze baan op mijn jonge gezin legt", citeert de krant uit de brieven. "Ik zal al mijn verantwoordelijkheid tegenover mijn kiezers blijven vervullen en alle steun bieden bij het voeren van campagnes, zodat we volgend jaar winnen. Ik weet zeker dat we dat kunnen onder leiding van de premier".
De conservatieve politicus maakte vorige maand bekend op te stappen als vicepremier en minister van Justitie, nadat hij was beschuldigd van pestgedrag. Hij zei toen wel aan te blijven als lid van het Britse Lagerhuis.
Onafhankelijk onderzoek wees uit dat Raab zich misdragen heeft. In het rapport is te lezen dat hij zich op verschillende momenten en in verschillende hoge posities schuldig heeft gemaakt aan "onredelijk en aanhoudend agressief gedrag", machtsmisbruik en een werkwijze die intimiderend gevonden kan worden. Ook zou hij medewerkers hebben afgekraakt door hun werk "totaal waardeloos" en "dramatisch" te noemen, al was dat volgens de onderzoeker niet erg genoeg om echt van wangedrag te spreken. Raab was het zelf niet eens met de bevindingen. Toch stapte hij op, omdat hij naar eigen zeggen niet anders kon.
Het is nog niet bekend wanneer de volgende algemene verkiezingen zijn in het Verenigd Koninkrijk. De uiterlijke datum waarop de verkiezingen moeten worden gehouden is in januari 2025. De Britse premier Rishi Sunak zou echter mikken op verkiezingen in de herfst van 2024.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
21 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bill White, de Amerikaanse ambassadeur in België, heeft een brief overhandigd aan de Belgische regering met daarin een "officiële klacht" over het Vlaams parlementslid Conner Rousseau. Dat deed hij toen hij dinsdag werd ontboden door de minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot (Les Engagés) om kritiek op een gerechtelijk onderzoek naar religieuze besnijdenissen in Antwerpen.
28 minuten geledenSTRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
1 uur geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
1 uur geleden