Media: Biden en Xi hebben komende week weer persoonlijk gesprek
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Chinese leider Xi Jinping houden volgende week naar verwachting virtueel topoverleg. Xi zal dat volgens bronnen van het Amerikaanse CNBC waarschijnlijk aangrijpen om zijn Amerikaanse ambtgenoot persoonlijk uit te nodigen om de Olympische Winterspelen bij te wonen in Beijing.
Zo'n uitnodiging zou Biden voor een dilemma plaatsen. China ligt internationaal onder vuur vanwege de mensenrechtensituatie in Xinjiang, waar de Oeigoeren volgens critici worden onderdrukt. Binnen de G7, een groep rijke industrielanden waar ook de VS toe behoort, wordt momenteel overlegd over een mogelijke "diplomatieke boycot". Dan mogen sporters in februari wel naar de Spelen, maar blijven staatshoofden weg.
De relatie tussen de VS en China is de afgelopen jaren flink verslechterd. Er was onenigheid over handel, de aanpak van de coronapandemie en de Chinese bemoeienis met de politiek in Hongkong. Amerikaanse functionarissen zien persoonlijk contact tussen Biden en Xi als een manier om de relatie tussen de landen te verbeteren.
Bronnen van persbureau Reuters zeggen dat het gesprek tussen de twee leiders naar verwachting op maandag zal plaatsvinden, enkele dagen na klimaattop COP26. Biden en Xi hadden begin september voor het laatst een persoonlijk gesprek. Dat duurde anderhalf uur en ging over onderwerpen als klimaat, het coronavirus en economische vraagstukken.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
22 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
3 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
11 uur geleden