Media: Biden en Xi hebben komende week weer persoonlijk gesprek
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Chinese leider Xi Jinping houden volgende week naar verwachting virtueel topoverleg. Xi zal dat volgens bronnen van het Amerikaanse CNBC waarschijnlijk aangrijpen om zijn Amerikaanse ambtgenoot persoonlijk uit te nodigen om de Olympische Winterspelen bij te wonen in Beijing.
Zo'n uitnodiging zou Biden voor een dilemma plaatsen. China ligt internationaal onder vuur vanwege de mensenrechtensituatie in Xinjiang, waar de Oeigoeren volgens critici worden onderdrukt. Binnen de G7, een groep rijke industrielanden waar ook de VS toe behoort, wordt momenteel overlegd over een mogelijke "diplomatieke boycot". Dan mogen sporters in februari wel naar de Spelen, maar blijven staatshoofden weg.
De relatie tussen de VS en China is de afgelopen jaren flink verslechterd. Er was onenigheid over handel, de aanpak van de coronapandemie en de Chinese bemoeienis met de politiek in Hongkong. Amerikaanse functionarissen zien persoonlijk contact tussen Biden en Xi als een manier om de relatie tussen de landen te verbeteren.
Bronnen van persbureau Reuters zeggen dat het gesprek tussen de twee leiders naar verwachting op maandag zal plaatsvinden, enkele dagen na klimaattop COP26. Biden en Xi hadden begin september voor het laatst een persoonlijk gesprek. Dat duurde anderhalf uur en ging over onderwerpen als klimaat, het coronavirus en economische vraagstukken.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
12 minuten geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
13 minuten geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
15 minuten geledenTAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
8 uur geleden