Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Biden en Xi hebben komende week weer persoonlijk gesprek

Media: Biden en Xi hebben komende week weer persoonlijk gesprek

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden en de Chinese leider Xi Jinping houden volgende week naar verwachting virtueel topoverleg. Xi zal dat volgens bronnen van het Amerikaanse CNBC waarschijnlijk aangrijpen om zijn Amerikaanse ambtgenoot persoonlijk uit te nodigen om de Olympische Winterspelen bij te wonen in Beijing.

Zo'n uitnodiging zou Biden voor een dilemma plaatsen. China ligt internationaal onder vuur vanwege de mensenrechtensituatie in Xinjiang, waar de Oeigoeren volgens critici worden onderdrukt. Binnen de G7, een groep rijke industrielanden waar ook de VS toe behoort, wordt momenteel overlegd over een mogelijke "diplomatieke boycot". Dan mogen sporters in februari wel naar de Spelen, maar blijven staatshoofden weg.

De relatie tussen de VS en China is de afgelopen jaren flink verslechterd. Er was onenigheid over handel, de aanpak van de coronapandemie en de Chinese bemoeienis met de politiek in Hongkong. Amerikaanse functionarissen zien persoonlijk contact tussen Biden en Xi als een manier om de relatie tussen de landen te verbeteren.

Bronnen van persbureau Reuters zeggen dat het gesprek tussen de twee leiders naar verwachting op maandag zal plaatsvinden, enkele dagen na klimaattop COP26. Biden en Xi hadden begin september voor het laatst een persoonlijk gesprek. Dat duurde anderhalf uur en ging over onderwerpen als klimaat, het coronavirus en economische vraagstukken.

Meer uit Buitenland

Rutte: luchtaanvallen tonen dat Rusland niet oprecht vrede zoekt

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte betwijfelt of het Rusland menens is in de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog tegen Oekraïne. "Russische aanvallen zoals afgelopen nacht wijzen niet op ernst over vrede", zei Rutte op bezoek in het Oekraïense parlement.

35 minuten geleden
Gewapende boten probeerden schip te stoppen in zee bij Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In de Straat van Hormuz hebben kleine gewapende boten geprobeerd via een radio-oproep een schip aan te houden, meldt de Britse maritieme organisatie UKMTO. Het schip negeerde de oproep om te stoppen en voer door op zijn geplande route ten zuiden van Iran.

37 minuten geleden
Kallas: Arctisch gebied nu frontlinie wereldwijde machtsstrijd

TROMSØ (ANP) - Het Arctische gebied is niet langer "een rustig hoekje op de kaart, maar de frontlinie van de wereldwijde machtsstrijd", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas in het Noorse Tromsø. De dreiging van de Verenigde Staten om Groenland in te nemen onderstreept "deze simpele realiteit", zei Kallas dinsdag op een conferentie over de Arctische grenzen.

44 minuten geleden
Dodental door zware sneeuwval in Japan loopt op tot dertig

TOKIO (ANP) - Zware sneeuwval in Japan heeft de afgelopen twee weken aan minstens dertig mensen het leven gekost. Met name in het noorden van het land leidde het winterse weer tot problemen. In delen van de zwaarst getroffen noordelijke regio Aomori is tot 4,5 meter sneeuw gevallen, wat tot veel dodelijke slachtoffers heeft geleid, meldt persbureau AFP.

1 uur geleden
Noors parlement stemt voorstel voor afschaffen monarchie weg

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland gebruikte pauze Trump om raketten te sparen

KYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Rusland de tijdelijke aanvalspauze alleen maar gebruikt om zijn raketten op te sparen. De Amerikaanse president Donald Trump vroeg Rusland om een week te stoppen met het beschieten van Oekraïense energiefaciliteiten, om de kans op vrede te vergroten. Volgens Zelensky heeft dat niet gewerkt. Hij gaat dat aankaarten bij Trump.

1 uur geleden
Iraanse politie pakt 139 buitenlanders op bij protesten Yazd

TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.

3 uur geleden