Media: beurswaakhond VS kijkt naar aandelenverkoop Kimbal Musk
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC is een onderzoek begonnen naar Tesla-topman Elon Musk en zijn broer Kimbal, die bestuurslid is bij de fabrikant van elektrische auto's. De toezichthouder wil weten of de broers de regels hebben overtreden toen Kimbal afgelopen najaar voor meer dan 100 miljoen dollar aan aandelen Tesla verkocht, meldden zakenkranten The Wall Street Journal en Financial Times op basis van ingewijden.
Het zou gaan om een transactie net voordat Elon begin november een Twitter-enquête hield met de vraag of hij 10 procent van zijn Tesla-belang moest verkopen, wat vanzelfsprekend de koers van Tesla in beweging zette. De broers zouden toen mogelijk regels voor handel met voorkennis hebben geschonden. De SEC weigert commentaar te geven op het bericht.
Elon heeft per mail tegen de Financial Times gezegd dat Kimbal helemaal niet op de hoogte was van zijn plannen voor een peiling op Twitter. Ook zou Elon zijn broer niks anders hebben verteld wat die niet geweten mocht hebben. Hij noemde de verdenking "volkomen absurd". Verder gaf hij aan dat advocaten van Tesla op de hoogte waren van de Twitter-enquête.
Tweets
De topman van Tesla en tevens rijkste man ter wereld klaagde onlangs nog dat hij doelwit zou zijn van een eindeloze en aanhoudende reeks onderzoeken van de SEC. Die klacht werd later door de toezichthouder tegengesproken.
De twist ging om een voortslepende zaak die begon met tweets van Elon in 2018. Destijds ontstond een groot schandaal omdat de bekende ondernemer via Twitter had beweerd dat hij overwoog om Tesla van de beurs te halen en dat de financiering daarvoor rond was. Dat bleek niet waar, maar de tweets zorgden wel voor een sterke stijging van de beurskoers van Tesla. Musk trof erna een schikking met de toezichthouder en dacht daarmee van de zaak af te zijn. Dat laatste bleek niet het geval. Advocaten van de Tesla-baas denken dat de SEC de pijlen op Musk heeft gericht omdat hij een uitgesproken criticus is van de Amerikaanse overheid.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
9 uur geleden