Media: beurswaakhond VS kijkt naar aandelenverkoop Kimbal Musk
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond SEC is een onderzoek begonnen naar Tesla-topman Elon Musk en zijn broer Kimbal, die bestuurslid is bij de fabrikant van elektrische auto's. De toezichthouder wil weten of de broers de regels hebben overtreden toen Kimbal afgelopen najaar voor meer dan 100 miljoen dollar aan aandelen Tesla verkocht, meldden zakenkranten The Wall Street Journal en Financial Times op basis van ingewijden.
Het zou gaan om een transactie net voordat Elon begin november een Twitter-enquête hield met de vraag of hij 10 procent van zijn Tesla-belang moest verkopen, wat vanzelfsprekend de koers van Tesla in beweging zette. De broers zouden toen mogelijk regels voor handel met voorkennis hebben geschonden. De SEC weigert commentaar te geven op het bericht.
Elon heeft per mail tegen de Financial Times gezegd dat Kimbal helemaal niet op de hoogte was van zijn plannen voor een peiling op Twitter. Ook zou Elon zijn broer niks anders hebben verteld wat die niet geweten mocht hebben. Hij noemde de verdenking "volkomen absurd". Verder gaf hij aan dat advocaten van Tesla op de hoogte waren van de Twitter-enquête.
Tweets
De topman van Tesla en tevens rijkste man ter wereld klaagde onlangs nog dat hij doelwit zou zijn van een eindeloze en aanhoudende reeks onderzoeken van de SEC. Die klacht werd later door de toezichthouder tegengesproken.
De twist ging om een voortslepende zaak die begon met tweets van Elon in 2018. Destijds ontstond een groot schandaal omdat de bekende ondernemer via Twitter had beweerd dat hij overwoog om Tesla van de beurs te halen en dat de financiering daarvoor rond was. Dat bleek niet waar, maar de tweets zorgden wel voor een sterke stijging van de beurskoers van Tesla. Musk trof erna een schikking met de toezichthouder en dacht daarmee van de zaak af te zijn. Dat laatste bleek niet het geval. Advocaten van de Tesla-baas denken dat de SEC de pijlen op Musk heeft gericht omdat hij een uitgesproken criticus is van de Amerikaanse overheid.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
4 uur geleden