Media: besluit over vervolging ex-president Trump niet in zicht
NEW YORK (ANP/RTR) - Een besluit over de vervolging van de Amerikaanse oud-president Donald Trump in de zaak rond zwijggeld voor een pornoster, is nog steeds niet in zicht. Een speciale jury in New York zal zich deze donderdag niet over de kwestie buigen, melden Amerikaanse media. Zij houden nu rekening met volgende week.
Eerder was al gespeculeerd dat de zogenoemde grand jury zich woensdag met Trump zou bezighouden, maar toen kwam de groep niet eens samen. De jury moet uiteindelijk de knoop doorhakken over een aanklacht en eventueel een arrestatiebevel. Trump zelf gooide onlangs olie op het vuur door aan te kondigen dat hij dinsdag zou worden gearresteerd.
Het wordt de eerste keer dat justitie een Amerikaanse ex-president strafrechtelijk vervolgt, mocht de grand jury daartoe besluiten. Trump sjoemelde mogelijk toen hij presidentskandidaat was. Pornoster Stephanie 'Stormy Daniels' Clifford ontving 130.000 dollar zwijggeld van een raadsman en zakenpartner van Trump, Michael Cohen. Bij de betaling, naar verluidt bedoeld om een seksaffaire met Trump te verhullen, is waarschijnlijk belasting ontdoken. De Republikein Trump en zijn partijgenoten spreken over "een ongekende politieke vervolging."
Ondertussen is de aanklager in New York laaiend op drie Republikeinse parlementariërs die zich met de zaak bemoeiden. Nadat Trump zijn arrestatie had aangekondigd, zouden deze Republikeinen hebben ingegrepen op aandringen van advocaten van de ex-president. Zij zouden vertrouwelijke informatie over het lopende onderzoek hebben opgevraagd, wat een ongekende en onwettige inmenging is, aldus het openbaar ministerie.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
1 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
3 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.
6 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft in zijn nieuwjaarstoespraak beloofd de soevereiniteit van Taiwan te beschermen, kort na de grote militaire oefeningen van China rondom het eiland. Vanuit Beijing werd daarna verklaard dat de speech leugens en vijandigheid bevatte.
7 uur geleden