Media: besluit over vervolging ex-president Trump niet in zicht
NEW YORK (ANP/RTR) - Een besluit over de vervolging van de Amerikaanse oud-president Donald Trump in de zaak rond zwijggeld voor een pornoster, is nog steeds niet in zicht. Een speciale jury in New York zal zich deze donderdag niet over de kwestie buigen, melden Amerikaanse media. Zij houden nu rekening met volgende week.
Eerder was al gespeculeerd dat de zogenoemde grand jury zich woensdag met Trump zou bezighouden, maar toen kwam de groep niet eens samen. De jury moet uiteindelijk de knoop doorhakken over een aanklacht en eventueel een arrestatiebevel. Trump zelf gooide onlangs olie op het vuur door aan te kondigen dat hij dinsdag zou worden gearresteerd.
Het wordt de eerste keer dat justitie een Amerikaanse ex-president strafrechtelijk vervolgt, mocht de grand jury daartoe besluiten. Trump sjoemelde mogelijk toen hij presidentskandidaat was. Pornoster Stephanie 'Stormy Daniels' Clifford ontving 130.000 dollar zwijggeld van een raadsman en zakenpartner van Trump, Michael Cohen. Bij de betaling, naar verluidt bedoeld om een seksaffaire met Trump te verhullen, is waarschijnlijk belasting ontdoken. De Republikein Trump en zijn partijgenoten spreken over "een ongekende politieke vervolging."
Ondertussen is de aanklager in New York laaiend op drie Republikeinse parlementariërs die zich met de zaak bemoeiden. Nadat Trump zijn arrestatie had aangekondigd, zouden deze Republikeinen hebben ingegrepen op aandringen van advocaten van de ex-president. Zij zouden vertrouwelijke informatie over het lopende onderzoek hebben opgevraagd, wat een ongekende en onwettige inmenging is, aldus het openbaar ministerie.
Meer uit Buitenland
LIMOGES (ANP/BELGA) - Een inzamelingsactie voor het afgebrande stadhuis van de Franse stad Limoges heeft al ruim 1 miljoen euro opgeleverd. Het gebouw raakte zwaar beschadigd door de brand op 17 oktober, toen in Frankrijk massaal rellen, plunderingen en vernielingen plaatsvonden.
23 minuten geledenKYIV (ANP) - Bij aanvallen op de Oekraïense plaats Komysjoevacha, niet ver van de stad Zaporizja, zijn zeker achttien mensen om het leven gekomen. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Onder meer een school die werd gebruikt voor humanitaire doeleinden werd volgens Zelensky aangevallen. Vijf mensen zijn daar gewond geraakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.
5 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.
5 uur geleden