Media: België overweegt twintig jaar extra voor kernreactoren
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Alexander De Croo zet volgens Belgische media "de deur open naar twintig jaar langer kernenergie". De volgende regering moet volgens hem overwegen om de kernreactoren Doel 4 en Tihange 3 twintig jaar langer open te houden dan voorzien. Hij vindt ook dat moet worden overwogen de oudere kernreactor Tihange 1 langer te benutten.
De huidige regering onderhandelt met energiebedrijf Engie over de levensduurverlenging van Doel 4 en Tihange 3. Dat gaat in beginsel over een periode van tien jaar en daar wijkt de regering De Croo niet van af. Maar hij vindt dat de volgende regeringsploeg serieus moet bekijken of de reactoren nog twintig jaar energie kunnen leveren.
Het idee van De Croo dat kernreactor Tihange 1 langer kan functioneren acht Engie in een reactie niet realistisch. De reactor is in 2025 vijftig jaar oud en zou dan voorgoed stoppen. "De huidige nucleaire regelgeving laat niet toe dat de eenheden Doel 1 en 2 en Tihange 1 op een kosteneffectieve manier en binnen een redelijk tijdsbestek voldoen aan de geldende vereisten", aldus het energiebedrijf.
De kernreactoren staan aan de rivieren de Schelde en de Maas. Doel ligt vlak bij de grens met Zeeland, Tihange circa 20 kilometer ten zuidwesten van Luik.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.
39 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van Iran niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
44 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea ziet een incident waarbij drie militairen gewond raakten als een schending van het bestand met buurland Noord-Korea. Dat verklaarde de Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kang Shin-chul, die aangaf dat hij zich baseert op voorlopige onderzoeksresultaten.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.
4 uur geleden