Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: België overweegt twintig jaar extra voor kernreactoren

Media: België overweegt twintig jaar extra voor kernreactoren

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Alexander De Croo zet volgens Belgische media "de deur open naar twintig jaar langer kernenergie". De volgende regering moet volgens hem overwegen om de kernreactoren Doel 4 en Tihange 3 twintig jaar langer open te houden dan voorzien. Hij vindt ook dat moet worden overwogen de oudere kernreactor Tihange 1 langer te benutten.

De huidige regering onderhandelt met energiebedrijf Engie over de levensduurverlenging van Doel 4 en Tihange 3. Dat gaat in beginsel over een periode van tien jaar en daar wijkt de regering De Croo niet van af. Maar hij vindt dat de volgende regeringsploeg serieus moet bekijken of de reactoren nog twintig jaar energie kunnen leveren.

Het idee van De Croo dat kernreactor Tihange 1 langer kan functioneren acht Engie in een reactie niet realistisch. De reactor is in 2025 vijftig jaar oud en zou dan voorgoed stoppen. "De huidige nucleaire regelgeving laat niet toe dat de eenheden Doel 1 en 2 en Tihange 1 op een kosteneffectieve manier en binnen een redelijk tijdsbestek voldoen aan de geldende vereisten", aldus het energiebedrijf.

De kernreactoren staan aan de rivieren de Schelde en de Maas. Doel ligt vlak bij de grens met Zeeland, Tihange circa 20 kilometer ten zuidwesten van Luik.

Meer uit Buitenland

VS: kosten van oorlog tegen Iran lopen sterk op

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie ⁠in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon ​die persbureau Reuters heeft ingezien.

27 minuten geleden
Kwart van de stemmen geteld, blok Netanyahu aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.

32 minuten geleden
Samenwerking met Arabische partijen een schande, zegt Netanyahu

JERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.

1 uur geleden
Netanyahu: we moeten sterke rechtse nationale regering vormen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.

1 uur geleden
Protest in Portugal tegen wooncrisis en optreden politie

LISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.

1 uur geleden
Lancet-rapport: hitte nu grofweg even dodelijk als malaria en hiv

LONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.

3 uur geleden
Oppositieleider waarschuwt Netanyahu en dringt aan op aftreden

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.

3 uur geleden