Media: afscheidnemende Nadal in Davis Cup tegen Van de Zandschulp
MÁLAGA (ANP) - De deze week afscheidnemende tennislegende Rafael Nadal neemt bij Spanje het eerste duel uit de Davis Cup-kwartfinale tegen Nederland voor zijn rekening. De 22-voudig grandslamkampioen speelt dinsdag vanaf 17.00 uur in Málaga tegen Botic van de Zandschulp, heeft captain David Ferrer besloten volgens Spaanse media als Marca en Mundo Deportivo. Het is nog wachten op een officiële mededeling.
Het Spaanse team wachtte lang met een beslissing vanwege de fysieke toestand van de 38-jarige Nadal. Hij kwam op de Olympische Spelen van Parijs voor het laatst in actie.
De mondiale nummer 3 Carlos Alcaraz neemt het in het tweede enkelspel op tegen Tallon Griekspoor, de beste tennisser van Nederland. Mocht er na die twee partijen een 1-1-stand op de borden staan, volgt een beslissend dubbelspel. Daarin beleeft dan mogelijk dubbelspecialist Wesley Koolhof (35) zijn afscheid.
Favoriet
Spanje is voor eigen publiek de favoriet om de kwartfinale te winnen. In dat geval kan Nadal langer genieten van zijn afscheidsweek. Ook de halve finales en finale van de Davis Cup zijn deze week in Málaga.
Nadal kwam de afgelopen jaren door blessureleed maar weinig in actie. Vorige maand kondigde hij aan deze week in de Davis Cup afscheid te nemen.
De binnenstad van Málaga is versierd met allerlei uitingen die wijzen op Nadals laatste dagen als professioneel tennisser. Tegenover de speellocatie hangt een grote banner met 'Gracias Rafa'.
Meer uit Sport
FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.
12 uur geledenPLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.
15 uur geledenROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.
16 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.
16 uur geledenLE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.
16 uur geledenLEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.
18 uur geleden