Media: aanval Hamas kostte 1033 Israëlische burgers het leven
TEL AVIV (ANP/DPA) - De bloedige aanval van Hamas twee weken geleden heeft tot dusver aan 1033 Israëlische burgers het leven gekost. Dat hebben Israëlische media zaterdag bekendgemaakt met een beroep op informatie van de politie. Van die vermoorde civiele slachtoffers is een kwart nog niet geïdentificeerd. Veel aangetroffen lijken zijn ernstig verbrand of verminkt. Dat maakt het lastig de identiteit vast te stellen.
Volgens berichtgeving van het leger kwamen 307 militairen om door het geweld van Hamas. Dat brengt het totaal aantal doden op 1340. Het ministerie van Volksgezondheid zei eerder dat ten minste 1400 Israëliërs zijn omgebracht tijdens de terreuractie. Er is nog geen verklaring gegeven voor dat verschil. Er liggen nog honderden gewonden in een ziekenhuis, van wie er tachtig slecht aan toe zouden zijn.
Israël sloeg de voorbije weken terug met omvangrijke raketaanvallen op de Gazastrook, waar Hamas de dienst uitmaakt. Volgens de lokale autoriteiten zijn door die bombardementen al meer dan 4000 Palestijnen gedood, onder wie veel kinderen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
6 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
8 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
10 uur geleden