Media: aanval Hamas kostte 1033 Israëlische burgers het leven
TEL AVIV (ANP/DPA) - De bloedige aanval van Hamas twee weken geleden heeft tot dusver aan 1033 Israëlische burgers het leven gekost. Dat hebben Israëlische media zaterdag bekendgemaakt met een beroep op informatie van de politie. Van die vermoorde civiele slachtoffers is een kwart nog niet geïdentificeerd. Veel aangetroffen lijken zijn ernstig verbrand of verminkt. Dat maakt het lastig de identiteit vast te stellen.
Volgens berichtgeving van het leger kwamen 307 militairen om door het geweld van Hamas. Dat brengt het totaal aantal doden op 1340. Het ministerie van Volksgezondheid zei eerder dat ten minste 1400 Israëliërs zijn omgebracht tijdens de terreuractie. Er is nog geen verklaring gegeven voor dat verschil. Er liggen nog honderden gewonden in een ziekenhuis, van wie er tachtig slecht aan toe zouden zijn.
Israël sloeg de voorbije weken terug met omvangrijke raketaanvallen op de Gazastrook, waar Hamas de dienst uitmaakt. Volgens de lokale autoriteiten zijn door die bombardementen al meer dan 4000 Palestijnen gedood, onder wie veel kinderen.
Meer uit Buitenland
GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
24 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
2 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
4 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".
4 uur geleden