Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: aanval Hamas kostte 1033 Israëlische burgers het leven

Media: aanval Hamas kostte 1033 Israëlische burgers het leven

TEL AVIV (ANP/DPA) - De bloedige aanval van Hamas twee weken geleden heeft tot dusver aan 1033 Israëlische burgers het leven gekost. Dat hebben Israëlische media zaterdag bekendgemaakt met een beroep op informatie van de politie. Van die vermoorde civiele slachtoffers is een kwart nog niet geïdentificeerd. Veel aangetroffen lijken zijn ernstig verbrand of verminkt. Dat maakt het lastig de identiteit vast te stellen.

Volgens berichtgeving van het leger kwamen 307 militairen om door het geweld van Hamas. Dat brengt het totaal aantal doden op 1340. Het ministerie van Volksgezondheid zei eerder dat ten minste 1400 Israëliërs zijn omgebracht tijdens de terreuractie. Er is nog geen verklaring gegeven voor dat verschil. Er liggen nog honderden gewonden in een ziekenhuis, van wie er tachtig slecht aan toe zouden zijn.

Israël sloeg de voorbije weken terug met omvangrijke raketaanvallen op de Gazastrook, waar Hamas de dienst uitmaakt. Volgens de lokale autoriteiten zijn door die bombardementen al meer dan 4000 Palestijnen gedood, onder wie veel kinderen.

Meer uit Buitenland

Dalai Lama hoopt 130 jaar oud te worden

DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.

2 uur geleden
Zwemmen in Seine mag opnieuw na verbod van meer dan een eeuw

PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.

3 uur geleden
Arrestatiebevel tegen Bosnisch-Servische leider Dodik ingetrokken

SARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.

3 uur geleden
Dodental na stortvloed in Texas loopt op

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Trump tekent grote uitgavenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.

9 uur geleden
Doden en vermisten bij overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.

12 uur geleden
Hamas zegt 'onmiddellijk' te willen onderhandelen over bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.

12 uur geleden