Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: 250 lichamen gevonden na Hamas-aanval op rave in Israël

Media: 250 lichamen gevonden na Hamas-aanval op rave in Israël

TEL AVIV (ANP/DPA) - Zaka, een Israëlische vrijwilligersgroep die menselijke resten verwerkt na terreuraanslagen en andere rampen, zegt al meer dan 250 lichamen te hebben gevonden op een festivalterrein in het zuiden van het land. Dat heeft een woordvoerder van de groep tegen diverse Israëlische media gezegd.

Hamas-strijders vielen zaterdag deelnemers aan die een rave nabij de grens met de Gazastrook bijwoonden. Talloze mensen zouden vanaf het festivalterrein naar de Gazastrook zijn ontvoerd. De media citeerden ooggetuigen die spraken van een bloedbad. Online circuleren video's waarop te zien is hoe de feestvierders vluchten voor de schoten van de aanvallers.

Veel ouders van jongeren die zaterdag de rave bij kibboets Re'im bijwoonden, zijn sinds gisteren op zoek naar nieuws over hun vermiste kinderen.

Het is onduidelijk of Israëlische autoriteiten de door Zaka gevonden lichamen hebben meegerekend in hun officiële dodental door de Hamas-aanval, dat inmiddels boven de 700 ligt.

Meer uit Buitenland

Politie nog steeds aanwezig in Frankfurt na rellen

FRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.

1 uur geleden
President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

7 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

7 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

7 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

7 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

11 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

12 uur geleden