Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerkster van Brits hof stapt op na beschuldiging van racisme

Medewerkster van Brits hof stapt op na beschuldiging van racisme

LONDEN (ANP) - Een lid van de Britse hofhouding is opgestapt na kritiek dat ze zich racistisch heeft gedragen tegen een zwarte gast op een receptie dinsdag op Buckingham Palace. De medewerkster zou Ngozi Fulani, voorzitter van Sistah Space, een liefdadigheidsinstelling tegen huiselijk geweld, hebben ondervraagd over haar afkomst.

De hofdame die haar ontslag heeft ingediend is de peetmoeder van prins William, melden Britse media. Het gaat om Lady Susan Hussey. Zij stelde Fulani meermaals de vraag waar zij vandaan kwam. Fulani antwoordde telkens Britse te zijn, maar de hofdame bleef vragen waar zij en haar familie "oorspronkelijk" vandaan kwamen.

Volgens het paleis heeft ze haar excuses aangeboden en is ze met onmiddellijke ingang opgestapt. Het hof noemde de opmerkingen van Hussey "onaanvaardbaar en zeer betreurenswaardig".

Aanstootgevend

Fulani, geboren in het Verenigd Koninkrijk, deelt de conversatie op sociale media. Op Twitter reageren veel mensen geschokt en krijgt Fulani veel steun. In een tweede bericht schrijft ze bewust de naam van de vrouw niet bekend te willen maken. "Ja, dit was aanstootgevend, maar het heeft geen zin haar te noemen en haar te schande te maken. Dat zou ons net zo erg maken."

Eerder hadden de Britse prins Harry en zijn vrouw Meghan een niet nader genoemd lid van het koninklijk huis en medewerkers beschuldigd van racisme. Het was volgens hen een van de redenen dat ze besloten naar het buitenland te verhuizen.

Meer uit Buitenland

Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

19 minuten geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

22 minuten geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares MarĂ­a Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

54 minuten geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

1 uur geleden
Finland laat vrachtschip vertrekken na beschadiging zeekabel

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten laten het vrachtschip Fitburg vertrekken. Dat vaartuig was op verdenking van sabotage aan de ketting gelegd nadat een kabel op de zeebodem was beschadigd. Er zit nog een bemanningslid vast en andere opvarenden kregen een reisverbod opgelegd.

2 uur geleden
Genocidezaak Myanmar begonnen bij Internationaal Gerechtshof

DEN HAAG (ANP) - Bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag is de genocidezaak tegen Myanmar begonnen. Die werd door Gambia aangespannen om het verdrijven van de Rohingya-minderheid in het Aziatische land in 2016 en 2017. Daarbij werden zo'n 700.000 mensen door veiligheidstroepen gedwongen te vluchten naar buurland Bangladesh. Velen werden vermoord, verkracht of zagen hun woonplaatsen in de as gelegd worden.

2 uur geleden
Duitsland wil banden met India verder aanhalen

AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.

3 uur geleden