Medewerkers Witte Huis moeten mondkapjes gaan dragen
WASHINGTON (ANP) - Medewerkers in de West Wing van het Witte Huis, waar het kantoor van de president zich bevindt, moeten voortaan een mondkapje dragen. Dat bevestigen overheidsfunctionarissen aan persbureau Reuters na berichten in Amerikaanse media.
Het personeel van het Witte Huis is maandag ingelicht over de nieuwe regel via een interne memo. Daarin staat dat de maskerplicht niet geldt wanneer mensen achter hun bureau aan het werk zijn, mits zij de richtlijnen voor sociale afstand tot hun collega's in acht nemen.
Op een persconferentie zei Trump maandag dat hij de nieuwe richtlijn had "vereist". Volgens The Washington Post is het onwaarschijnlijk dat de president zelf ook een mondkapje gaat dragen.
Vicepresident Mike Pence ging maandag weer aan het werk in het Witte Huis, meldt persbureau Bloomberg. Afgelopen weekend plaatste hij zichzelf enige tijd in thuisisolatie, nadat vrijdag zijn perssecretaris positief testte op het longvirus. Het is niet duidelijk of Pence sinds zijn terugkeer in de West Wing is geweest of president Trump persoonlijk heeft ontmoet. Volgens de president heeft hij Pence niet meer gezien sinds zijn stafmedewerker besmet bleek. Eerder testte een medewerker van Trump ook positief.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
8 uur geleden