Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Medewerkers VS werden amper voorbereid op coronavirus'

'Medewerkers VS werden amper voorbereid op coronavirus'

LOS ANGELES (ANP) - Medewerkers van een federale gezondheidsdienst in de VS zijn zonder de juiste training en beschermende kleding blootgesteld aan mensen die besmet zijn geraakt met het nieuwe coronavirus. Dat melden de Washington Post en The New York Times.

De kranten baseren zich op een bron in de Amerikaanse regering. Overheidsmedewerkers zouden op twee militaire bases in Californië mensen hebben begeleid die onlangs uit China en andere landen zijn geëvacueerd vanwege het longvirus. Pas vijf dagen nadat de medewerkers arriveerden, zouden zij uitleg over het veiligheidsprotocol hebben gehad. Mogelijk hebben zij daardoor in de tussentijd het virus verspreid.

In de VS zijn zeker 57 gevallen van het nieuwe coronavirus bekend. De gouverneur van Californië zei donderdag dat de gezondheidsdiensten in zijn staat van 8400 mensen in de gaten houden of zij symptomen vertonen.

Meer uit Buitenland

Maleisische vorst waarschuwt justitie na discussie over pardon

KUALA LUMPUR (ANP/AFP/RTR) - De Maleisische vorst Ibrahim heeft justitie in zijn land gewaarschuwd nadat een koninklijk pardon voor de veroordeelde oud-premier Najib Razak niet was uitgevoerd. Hij mocht de rest van zijn gevangenisstraf onder huisarrest uitzitten na het betalen van een boete, maar zijn vrijlating uit de gevangenis is daarna geblokkeerd.

1 uur geleden
Italiaanse vicepremier zegt doelwit te zijn van cyberaanvallen

ROME (ANP) - Privégegevens van de Italiaanse minister en vicepremier Antonio Tajani en van familieleden van de politicus zijn gedeeld op het darkweb. Dat maakt de politicus zelf bekend in een bericht op X.

1 uur geleden
Nieuwe klap voor partij Mandela bij lokale verkiezing Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.

2 uur geleden
Brug beschadigd en burgers gewond bij raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt een grote aanval te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat infrastructuur en militaire industrie onder vuur zijn genomen. Oekraïense media berichten dat bij beschietingen met ballistische raketten ook burgers gewond zijn geraakt, onder wie een tienermeisje.

4 uur geleden
Trump meldt aanval op Iraanse luchtafweer

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn land "kleine" aanvallen uitvoert op Iran. Hij reageerde daarmee op berichten over een nieuw bombardement op dat land na de Amerikaanse verkiezingen van deze week.

5 uur geleden
Kind uit VS doodgeschoten door politie in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.

6 uur geleden
Prognose: Californië verwerpt vermogensbelasting voor miljardairs

SACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.

9 uur geleden