Medewerkers UvA gaan staken
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) gaan waarschijnlijk van maandag tot en met donderdag staken, uit onvrede met de manier waarop de universiteit omgaat met het recht om te demonstreren. FNV-leden hadden tot vrijdagmiddag een ultimatum gesteld voor verruiming van die rechten, maar daar heeft de universiteit niet naar de zin van de FNV op gereageerd.
Vermoed wordt dat 150 tot 250 medewerkers het werk zullen neerleggen, maar duidelijkheid daarover is er niet. De actievoerders willen ook dat de universiteit voorlopig niet meer samenwerkt met instellingen die mogelijk betrokken zijn bij het schenden van mensenrechten, "denk bijvoorbeeld aan Israƫlische instellingen". Een commissie moet daarnaar gaan kijken, volgens de eisen. In afwachting van de conclusies van die commissie moeten zulke samenwerkingen worden opgeschort, aldus de FNV.
De universiteit blijft erbij dat er nieuwe regels voor demonstraties zijn opgesteld. Een voorstel daarover wordt naar de ondernemingsraad en de studentenraad gestuurd. Volgens de UvA worden de mogelijkheden om te demonstreren verruimd, "met daarbij de ruimte voor demonstranten om daarvoor tijd, plaats en vorm te kiezen".
Over de samenwerking met mogelijke mensenrechtenschenders, zegt de universiteit dat er een 'toetsingskader' is gemaakt. Als een samenwerking misschien controversieel is, moet een adviescommissie erover oordelen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
19 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
20 uur geleden