Medewerkers UvA gaan staken
AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) gaan waarschijnlijk van maandag tot en met donderdag staken, uit onvrede met de manier waarop de universiteit omgaat met het recht om te demonstreren. FNV-leden hadden tot vrijdagmiddag een ultimatum gesteld voor verruiming van die rechten, maar daar heeft de universiteit niet naar de zin van de FNV op gereageerd.
Vermoed wordt dat 150 tot 250 medewerkers het werk zullen neerleggen, maar duidelijkheid daarover is er niet. De actievoerders willen ook dat de universiteit voorlopig niet meer samenwerkt met instellingen die mogelijk betrokken zijn bij het schenden van mensenrechten, "denk bijvoorbeeld aan Israƫlische instellingen". Een commissie moet daarnaar gaan kijken, volgens de eisen. In afwachting van de conclusies van die commissie moeten zulke samenwerkingen worden opgeschort, aldus de FNV.
De universiteit blijft erbij dat er nieuwe regels voor demonstraties zijn opgesteld. Een voorstel daarover wordt naar de ondernemingsraad en de studentenraad gestuurd. Volgens de UvA worden de mogelijkheden om te demonstreren verruimd, "met daarbij de ruimte voor demonstranten om daarvoor tijd, plaats en vorm te kiezen".
Over de samenwerking met mogelijke mensenrechtenschenders, zegt de universiteit dat er een 'toetsingskader' is gemaakt. Als een samenwerking misschien controversieel is, moet een adviescommissie erover oordelen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen raakt verslaafd aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
3 minuten geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
12 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
13 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
13 uur geleden