Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerkers UvA gaan staken

Medewerkers UvA gaan staken

AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) gaan waarschijnlijk van maandag tot en met donderdag staken, uit onvrede met de manier waarop de universiteit omgaat met het recht om te demonstreren. FNV-leden hadden tot vrijdagmiddag een ultimatum gesteld voor verruiming van die rechten, maar daar heeft de universiteit niet naar de zin van de FNV op gereageerd.

Vermoed wordt dat 150 tot 250 medewerkers het werk zullen neerleggen, maar duidelijkheid daarover is er niet. De actievoerders willen ook dat de universiteit voorlopig niet meer samenwerkt met instellingen die mogelijk betrokken zijn bij het schenden van mensenrechten, "denk bijvoorbeeld aan Israëlische instellingen". Een commissie moet daarnaar gaan kijken, volgens de eisen. In afwachting van de conclusies van die commissie moeten zulke samenwerkingen worden opgeschort, aldus de FNV.

De universiteit blijft erbij dat er nieuwe regels voor demonstraties zijn opgesteld. Een voorstel daarover wordt naar de ondernemingsraad en de studentenraad gestuurd. Volgens de UvA worden de mogelijkheden om te demonstreren verruimd, "met daarbij de ruimte voor demonstranten om daarvoor tijd, plaats en vorm te kiezen".

Over de samenwerking met mogelijke mensenrechtenschenders, zegt de universiteit dat er een 'toetsingskader' is gemaakt. Als een samenwerking misschien controversieel is, moet een adviescommissie erover oordelen.

Meer uit Binnenland

F-35's naar Lelystad, nog geen besluit over passagiersvluchten

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.

37 minuten geleden
NS kampt met storing reisinformatie

UTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.

2 uur geleden
VNG: situatie Albergen niet te vergelijken met nu

DEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."

4 uur geleden
Vier topstukken Dubois-collectie aan Indonesië gegeven

JAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.

4 uur geleden
Provincie Zuid-Holland gedoogt langer dieselbussen van Qbuzz

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.

4 uur geleden
Advocaat Gillis mag onderzoek verrichten naar foto's Kremers

DEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.

5 uur geleden
Doodgestoken man in Egypte is 31-jarige uit Noord-Holland

DEN HAAG (ANP) - De man die volgens Egyptische media is neergestoken in de Egyptische havenstad Hurghada is een 31-jarige Nederlander uit Noord-Holland. Dat bevestigt het Ministerie van Buitenlandse Zaken. De man kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven.

5 uur geleden