Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerkers UvA gaan staken

Medewerkers UvA gaan staken

AMSTERDAM (ANP) - Medewerkers van de Universiteit van Amsterdam (UvA) gaan waarschijnlijk van maandag tot en met donderdag staken, uit onvrede met de manier waarop de universiteit omgaat met het recht om te demonstreren. FNV-leden hadden tot vrijdagmiddag een ultimatum gesteld voor verruiming van die rechten, maar daar heeft de universiteit niet naar de zin van de FNV op gereageerd.

Vermoed wordt dat 150 tot 250 medewerkers het werk zullen neerleggen, maar duidelijkheid daarover is er niet. De actievoerders willen ook dat de universiteit voorlopig niet meer samenwerkt met instellingen die mogelijk betrokken zijn bij het schenden van mensenrechten, "denk bijvoorbeeld aan Israëlische instellingen". Een commissie moet daarnaar gaan kijken, volgens de eisen. In afwachting van de conclusies van die commissie moeten zulke samenwerkingen worden opgeschort, aldus de FNV.

De universiteit blijft erbij dat er nieuwe regels voor demonstraties zijn opgesteld. Een voorstel daarover wordt naar de ondernemingsraad en de studentenraad gestuurd. Volgens de UvA worden de mogelijkheden om te demonstreren verruimd, "met daarbij de ruimte voor demonstranten om daarvoor tijd, plaats en vorm te kiezen".

Over de samenwerking met mogelijke mensenrechtenschenders, zegt de universiteit dat er een 'toetsingskader' is gemaakt. Als een samenwerking misschien controversieel is, moet een adviescommissie erover oordelen.

Meer uit Binnenland

Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

2 uur geleden
Advocaat Knoops voorwaardelijk geschorst door tuchtcollege

AMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.

2 uur geleden
Atletiekunie: hardloopevenementen hadden maatregelen op orde

ARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.

2 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 92 asielzoekers in nachtopvang Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.

4 uur geleden
Alle bedden in tbs-klinieken bezet ondanks lagere instroom

DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.

6 uur geleden
Drukkerij: Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende 'vlaggenpiek'

AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.

8 uur geleden
Drie gewonden bij twee steekpartijen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.

9 uur geleden