Medewerkers universiteiten krijgen bijna 5 procent hoger loon
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van universiteiten krijgen een loonsverhoging van bijna 5 procent en eenmalig 300 euro bruto. Dat hebben de onderwijsinstellingen afgesproken met de vakbonden in de nieuwe cao. Daarin staat ook dat elke universiteit een centraal meldpunt voor ongewenst gedrag krijgt.
De loonsverhoging gaat in stappen. In september dit jaar stijgt het salaris met 3,7 procent en in januari met 1 procent. De vakbonden zijn blij met de afspraken. "Na de ruime loonsverhoging in de huidige cao hebben we met deze salarisstijging de inflatie van de afgelopen jaren meer dan gecompenseerd. Werknemers in de lagere loonschalen gaan er nog eens extra op vooruit", verklaart FNV-bestuurder Bernard Koekoek.
De vakbonden en de universiteiten maken zich zorgen over de plannen van het nieuwe kabinet. Die wil bezuinigen op hoger onderwijs. "Door de aangekondigde bezuinigingen van het nieuwe kabinet bevinden universiteiten zich in financieel onzekere tijden. Daarom kiezen we met de bonden voor verantwoorde loonstijging", stelt Margot van der Starre van de Universiteit Utrecht, die namens de andere universiteiten onderhandelde.
In de cao is ook afgesproken dat mensen grensoverschrijdend gedrag gewoon kunnen melden; contractuele afspraken over geheimhouding verhinderen dat niet. Verder moet de werkdruk worden aangepakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
58 minuten geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
9 uur geleden