Medewerkers universiteiten krijgen 3 procent loonsverhoging
DEN HAAG (ANP) - De ruim 55.000 medewerkers in de universitaire sector hebben een nieuwe cao. Daarin zijn afspraken gemaakt over een structurele loonsverhoging van 3 procent per 1 juni plus een eenmalige uitkering van 750 euro bruto bij een volledig dienstverband.
De Vereniging van Universiteiten (VSNU) meldt het onderhandelaarsakkoord met werknemersorganisaties FNV, AC-FBZ, CNV Overheid en AOb op de eigen site.
De partijen reserveren ook 0,45 procent van de loonruimte voor de aanpak van gevolgen van de coronacrisis, die ook voor deze medewerkers onzekerheden met zich meebrengt. Deze afspraak maakt onder meer verlenging van tijdelijke contracten van onderzoekers, promovendi, docenten en ondersteunend personeel mogelijk.
Jonge onderzoekers
"Het is voor jonge onderzoekers op dit moment heel zwaar om niet te weten of ze hun onderzoek kunnen afronden. We gaan samen met de werkgevers kijken of en hoe we dit los van de financiële middelen ook juridisch mogelijk kunnen maken; tijdelijke contracten kunnen soms niet zomaar worden verlengd. Het zou een enorme kapitaalvernietiging zijn als onderzoek daardoor niet afgerond kan worden", zegt AOb-onderhandelaar Donald Pechler.
"De partijen vinden het belangrijk om juist in deze tijd een cao te realiseren waarin onze waardering voor de inzet en betrokkenheid van alle medewerkers tot uiting komt", aldus de onderhandelaars.
De cao loopt tot en met 31 december 2020.
Meer uit Binnenland
PHILIPSBURG (ANP) - Sint-Maarten heeft Nederland formeel om financiële steun gevraagd om problemen bij de politiefaciliteiten op het eiland aan te pakken, zo is zondag bekendgemaakt. Volgens minister-president Luc Mercelina is daarvoor 6,5 miljoen dollar (ongeveer 5,6 miljoen euro) nodig.
5 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag de warmste 7 december ooit gemeten, meldt Weeronline. Om 21.20 uur was het volgens het weerbureau in De Bilt 14,0 graden. "Het oude record was 13,8 graden en werd in 2007 gemeten. Mogelijk stijgt de temperatuur nog een paar tienden van een graad verder", aldus Weeronline.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omwonenden van een geitenstal hebben vaker een longontsteking, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Dat zou blijken uit een onderzoek dat de Gezondheidsraad heeft uitgevoerd in opdracht van het kabinet en deze week wordt gepresenteerd. Wie binnen een straal van 500 meter van een geitenhouderij woont, heeft 73 procent meer kans op een longontsteking dan andere Nederlanders.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
4 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
8 uur geleden