Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerkers universiteiten krijgen 3 procent loonsverhoging

Medewerkers universiteiten krijgen 3 procent loonsverhoging

DEN HAAG (ANP) - De ruim 55.000 medewerkers in de universitaire sector hebben een nieuwe cao. Daarin zijn afspraken gemaakt over een structurele loonsverhoging van 3 procent per 1 juni plus een eenmalige uitkering van 750 euro bruto bij een volledig dienstverband.

De Vereniging van Universiteiten (VSNU) meldt het onderhandelaarsakkoord met werknemersorganisaties FNV, AC-FBZ, CNV Overheid en AOb op de eigen site.

De partijen reserveren ook 0,45 procent van de loonruimte voor de aanpak van gevolgen van de coronacrisis, die ook voor deze medewerkers onzekerheden met zich meebrengt. Deze afspraak maakt onder meer verlenging van tijdelijke contracten van onderzoekers, promovendi, docenten en ondersteunend personeel mogelijk.

Jonge onderzoekers

"Het is voor jonge onderzoekers op dit moment heel zwaar om niet te weten of ze hun onderzoek kunnen afronden. We gaan samen met de werkgevers kijken of en hoe we dit los van de financiële middelen ook juridisch mogelijk kunnen maken; tijdelijke contracten kunnen soms niet zomaar worden verlengd. Het zou een enorme kapitaalvernietiging zijn als onderzoek daardoor niet afgerond kan worden", zegt AOb-onderhandelaar Donald Pechler.

"De partijen vinden het belangrijk om juist in deze tijd een cao te realiseren waarin onze waardering voor de inzet en betrokkenheid van alle medewerkers tot uiting komt", aldus de onderhandelaars.

De cao loopt tot en met 31 december 2020.

Meer uit Binnenland

Nederlands consulaat in Iraaks Erbil vraagt hotels te mijden

ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.

6 uur geleden
'Golf van emoties' nabestaanden Mieke Oort na melding dood dader

LEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.

8 uur geleden
Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

9 uur geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

10 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

12 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

13 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

14 uur geleden