Medewerkers universiteiten krijgen 3 procent loonsverhoging
DEN HAAG (ANP) - De ruim 55.000 medewerkers in de universitaire sector hebben een nieuwe cao. Daarin zijn afspraken gemaakt over een structurele loonsverhoging van 3 procent per 1 juni plus een eenmalige uitkering van 750 euro bruto bij een volledig dienstverband.
De Vereniging van Universiteiten (VSNU) meldt het onderhandelaarsakkoord met werknemersorganisaties FNV, AC-FBZ, CNV Overheid en AOb op de eigen site.
De partijen reserveren ook 0,45 procent van de loonruimte voor de aanpak van gevolgen van de coronacrisis, die ook voor deze medewerkers onzekerheden met zich meebrengt. Deze afspraak maakt onder meer verlenging van tijdelijke contracten van onderzoekers, promovendi, docenten en ondersteunend personeel mogelijk.
Jonge onderzoekers
"Het is voor jonge onderzoekers op dit moment heel zwaar om niet te weten of ze hun onderzoek kunnen afronden. We gaan samen met de werkgevers kijken of en hoe we dit los van de financiële middelen ook juridisch mogelijk kunnen maken; tijdelijke contracten kunnen soms niet zomaar worden verlengd. Het zou een enorme kapitaalvernietiging zijn als onderzoek daardoor niet afgerond kan worden", zegt AOb-onderhandelaar Donald Pechler.
"De partijen vinden het belangrijk om juist in deze tijd een cao te realiseren waarin onze waardering voor de inzet en betrokkenheid van alle medewerkers tot uiting komt", aldus de onderhandelaars.
De cao loopt tot en met 31 december 2020.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".
1 uur geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.
3 uur geleden