Medewerkers supers, metalektro en goederenvervoer staken samen
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van supermarkten, de metalektro en het goederenvervoer leggen vrijdag in de regio Nijmegen 24 uur lang het werk neer, meldt vakbond FNV. Met de auto trekken de stakers door de stad en langs distributiecentra. Reden voor de gezamenlijke staking is dat de werkgevers zich volgens de vakbond achter de coronacrisis verschuilen, terwijl het door de pandemie goed gaat in alle drie de sectoren.
In alle drie de sectoren wordt al langer los van elkaar actiegevoerd voor een betere cao. Volgens de bond liggen de cao-onderhandelingen in de sectoren stil. De bond wil voor alle sectoren een hoger loon, minder flexwerken en specifieke voorwaarden voor bepaalde leeftijdscategorieën, maar ook toeslagen voor werken op zondag en de mogelijkheid tot het eerder kunnen stoppen met werken. Onder de drie grootste cao's van het land vallen in totaal ruim 600.000 medewerkers.
De medewerkers rijden vrijdagochtend vanaf de rand van Nijmegen naar Oosterhout, waar een aantal grote distributiecentra zit van onder meer Albert Heij en Lidl. 's Middags gaan de stakers actie voeren bij supermarkten in Nijmegen. Alles gebeurt volgens de bond coronaproof.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
38 minuten geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
5 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
21 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden