Medewerkers sauzenfabrikant Remia staken uit onvrede over cao-bod
UTRECHT (ANP) - Werknemers van sauzenfabrikant Remia leggen vanaf donderdagmiddag 24 uur het werk neer, kondigt vakbond FNV aan. Volgens de vakbond is de directie van het bedrijf niet tegemoetgekomen aan de eisen voor een nieuwe cao van werknemers van Remia's fabriek in Den Dolder. Met de staking wil FNV de maker van mayonaise, ketchup en satésaus onder druk zetten om een hoger loonbod te doen.
"Ik waarschuw wel meteen nog een keer: als Remia ons hierna nog niet tegemoetkomt dan staken we door. Daar is meer dan genoeg animo voor", zegt FNV-bestuurder Adem Akdeniz. De vakbond wil 6 procent loonsverhoging over een periode van een jaar, plus 150 euro bruto per maand. Ook eist FNV een ruimere regeling voor personeel met zwaar werk, zodat werknemers eerder kunnen stoppen met werken dan bij de huidige zwaarwerkregeling.
Vooral die laatste eis, waarbij FNV inzet op mogelijkheden voor een vroegpensioen drie jaar voor de AOW-leeftijd, is bij de sauzenfabrikant een groot pijnpunt. "Dat vinden wij niet verantwoord, want wij hebben ook onze oudere werknemers nodig om al het werk dat er is gedaan te krijgen", zegt algemeen directeur Karel de Rooij van Remia. Hij is teleurgesteld in de beslissing van FNV om voor het eerst in de geschiedenis van Remia een staking bij het bedrijf te organiseren.
Hoewel nog niet bekend is hoeveel van de ongeveer vierhonderd werknemers meedoen aan de staking, verwacht de directeur dat een deel van de fabriek in Den Dolder nog zal doordraaien. Problemen met de levering van sauzen aan klanten zijn vooralsnog niet aan de orde, zegt hij. "We hebben nog buffervoorraad genoeg."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
6 uur geleden