Medewerkers klagen over grensoverschrijdend gedrag Jimmy Fallon
NEW YORK (ANP) - Verschillende huidige en oud-medewerkers van The Tonight Show beschuldigen presentator Jimmy Fallon van grensoverschrijdend gedrag. Achter de schermen van de populaire Amerikaanse tv-show zou al jaren sprake zijn van een "giftige werkomgeving", vertellen zij tegen Rolling Stone.
De gespannen en "behoorlijk sombere" sfeer zou voornamelijk door Fallon komen en door de steeds wisselende teams van leidinggevenden. In de afgelopen negen jaar versleet The Tonight Show liefst negen showrunners (programmaleiders) die volgens de klokkenluiders allemaal niet wisten hoe ze 'nee' moesten zeggen tegen de presentator. Sommige klagers zeggen dat ze gekleineerd en geïntimideerd werden door hun bazen en Fallon zelf.
Medewerkers zeggen ook dat ze bang waren voor de "uitbarstingen" van Fallon en zijn daarbij horende onvoorspelbare gedrag. Ze uitten hun zorgen bij personeelszaken, maar de problemen bleven aanhouden. Zeven voormalige werknemers zeggen zelfs dat ze mentale problemen hebben gekregen nadat ze voor de show waren gaan werken. Sommigen verlieten uit eigen wil de show en anderen beweren dat ze zijn ontslagen.
NBC, de zender die The Tonight Show maakt, zegt in een reactie tegen Rolling Stone dat een "respectvolle" omgeving "topprioriteit" is. "Zoals op elke werkplek, hebben we medewerkers gehad die problemen aankaartten; die zijn onderzocht en waar nodig is actie ondernomen. We moedigen werknemers die het gevoel hebben dat ze gedrag hebben ervaren of waargenomen dat niet in overeenstemming is met ons beleid altijd aan om hun zorgen te melden, zodat we het kunnen aanpakken."
Meer uit Buitenland
JUNEAU (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
4 uur geleden