Medewerkers HEMA-winkels krijgen 10 procent meer loon
AMSTERDAM (ANP) - De winkelmedewerkers van HEMA krijgen komend jaar ruim een tiende meer loon. Dat was al afgesproken in de cao. Mogelijk komt er nog een extra aanvulling omdat de winkelketen overstapt van de huidige twee eigen cao's naar de cao retail non-food.
Zo'n 8500 werknemers van de HEMA winkels en distributiecentra gaan er door de stap 10,15 procent op vooruit. De circa 500 medewerkers van het hoofdkantoor krijgen er 2,1 procent bij.
De overstap naar de cao retail non-food zorgt er ook voor dat de verschillen in beloning tussen personeel van eigen winkels en franchisewinkels verdwijnen. Die laatste winkels vielen al onder die sector-cao. Omdat nog wordt onderhandeld over een nieuwe cao retail non-food (RNF) kan het verschil weer groeien. HEMA laat weten dat er in dat geval extra aanvullingen komen en een overgangsregeling voor de huidige werknemers.
Mooie sier
Vakbond CNV vindt dat HEMA met zijn aankondiging "vooral mooie sier" maakt terwijl het eigenlijk helemaal niet de winkelketen zelf zou zijn die verantwoordelijk is voor de loonsverhoging van dik 10 procent. "In de HEMA-cao staat dat het bedrijf de verhogingen van het wettelijk minimumloon, jaarlijks op 1 januari en 1 juli, volgt. En voor 1 januari aanstaande is deze vastgesteld op 10,15 procent. Dus ze kunnen niet anders", legt CNV-bestuurder Martijn den Heijer uit.
Volgens de vakbondsman ligt "gedwongen" overstap naar de RNF-cao, zoals HEMA dit volgens hem heeft gecommuniceerd, ook iets genuanceerder. Bedrijven in de branche mogen wel een eigen cao afspreken, zolang die maar beter is dan de RNF-cao, zegt hij. Hij twijfelt daarom aan de intenties van de HEMA-directie. "Met een nieuwe cao op hetzelfde niveau als de vorige, krijgen ze waarschijnlijk gewoon weer een vrijstelling."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. Optimisme over de mogelijkheden voor een einde aan de oorlog in Iran zorgde ervoor dat beleggers weer geld staken in aandelen. De olieprijzen daalden licht.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De centrale bank van Frankrijk is pessimistischer geworden over de economische groei van het land door de oorlog in Iran. De sterke stijging van de gas- en olieprijzen door het conflict beperkt de uitgaven van consumenten en investeringen van bedrijven waarschijnlijk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump bezoekt 14 en 15 mei China voor een topontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Dat meldde een woordvoerder van het Witte Huis, nadat Trump zijn bezoek aan China onlangs had uitgesteld vanwege de Iranoorlog. Xi en Trump spreken in Beijing waarschijnlijk over de sterk verslechterde handelsrelatie tussen de twee landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een nieuwe adviesraad voor technologie opgericht met prominente leden als Facebook-oprichter Mark Zuckerberg en Nvidia-topman Jensen Huang. Trumps voormalige nauwe bondgenoot Elon Musk is een opvallende afwezige.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Meta en Google zijn aansprakelijk voor een verslaving die een Amerikaanse vrouw zegt te hebben ontwikkeld voor socialemedia-apps zoals Instagram en YouTube, zo heeft een jury in Los Angeles geoordeeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Ook op andere Europese beurzen had het optimisme de overhand, terwijl de olieprijzen licht zakten. Beleggers verwerken signalen vanuit de Verenigde Staten en Iran over gesprekken die moeten leiden tot een einde aan de gevechten in de Golfregio. Daarbij lijken ze rekening te houden met vooruitgang in onderhandelingen over vrede of een staakt-het-vuren.
5 uur geledenGRÜNHEIDE (ANP/AFP) - Een vakbond in Duitsland sleept Tesla voor de rechter vanwege een verkiezing voor de ondernemingsraad van een grote fabriek in Grünheide. Volgens de bond IG Metall moet de uitslag van die verkiezing nietig worden verklaard, omdat er aanwijzingen zijn dat Tesla zich tijdens de verkiezingscampagne schuldig maakte aan intimidatie.
5 uur geleden