Medewerkers HEMA-winkels krijgen 10 procent meer loon
AMSTERDAM (ANP) - De winkelmedewerkers van HEMA krijgen komend jaar ruim een tiende meer loon. Dat was al afgesproken in de cao. Mogelijk komt er nog een extra aanvulling omdat de winkelketen overstapt van de huidige twee eigen cao's naar de cao retail non-food.
Zo'n 8500 werknemers van de HEMA winkels en distributiecentra gaan er door de stap 10,15 procent op vooruit. De circa 500 medewerkers van het hoofdkantoor krijgen er 2,1 procent bij.
De overstap naar de cao retail non-food zorgt er ook voor dat de verschillen in beloning tussen personeel van eigen winkels en franchisewinkels verdwijnen. Die laatste winkels vielen al onder die sector-cao. Omdat nog wordt onderhandeld over een nieuwe cao retail non-food (RNF) kan het verschil weer groeien. HEMA laat weten dat er in dat geval extra aanvullingen komen en een overgangsregeling voor de huidige werknemers.
Mooie sier
Vakbond CNV vindt dat HEMA met zijn aankondiging "vooral mooie sier" maakt terwijl het eigenlijk helemaal niet de winkelketen zelf zou zijn die verantwoordelijk is voor de loonsverhoging van dik 10 procent. "In de HEMA-cao staat dat het bedrijf de verhogingen van het wettelijk minimumloon, jaarlijks op 1 januari en 1 juli, volgt. En voor 1 januari aanstaande is deze vastgesteld op 10,15 procent. Dus ze kunnen niet anders", legt CNV-bestuurder Martijn den Heijer uit.
Volgens de vakbondsman ligt "gedwongen" overstap naar de RNF-cao, zoals HEMA dit volgens hem heeft gecommuniceerd, ook iets genuanceerder. Bedrijven in de branche mogen wel een eigen cao afspreken, zolang die maar beter is dan de RNF-cao, zegt hij. Hij twijfelt daarom aan de intenties van de HEMA-directie. "Met een nieuwe cao op hetzelfde niveau als de vorige, krijgen ze waarschijnlijk gewoon weer een vrijstelling."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
9 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
14 uur geleden