
Medewerkers FNV eisen inspraak bij benoeming interim-bestuur
UTRECHT (ANP) - FNV-medewerkers stellen als "zeer harde eis" dat ze inspraak krijgen bij de benoemingen van de interim-bestuursleden bij de vakbond. "Rust bereik je niet zonder draagvlak van binnen de organisatie", reageert bestuurder Judith Westhoek van FNV Personeel op de komst van het interim-bestuur op 7 maart.
Westhoek houdt er rekening mee dat de nog te benoemen interim-bestuursleden wel drie maanden tot een half jaar kunnen blijven in afwachting van de uitgestelde verkiezingen voor een nieuw bestuur en voorzitter. Die werden eerder deze maand opgeschort na interne onrust.
"Dit proces moet liever langdurig en goed dan kort en afgeraffeld. Wij hebben ook een overgangsplan gepresenteerd en op de meeste punten gaat de raad van toezicht daarin mee. Maar we willen ook meepraten over het interim-bestuur en dat hebben we de raad laten weten. Dat is een lijn waar we stevig aan vasthouden en er zijn meerdere wegen om daar te komen", aldus de vertegenwoordiger van het FNV-personeel.
Eerder staakten de medewerkers van de vakbond al om het bestuur te laten terugtreden en de verkiezingen uit te stellen. Op 7 maart eindigt de termijn van het bestuur en moet een interim-bestuur "werken aan het herstel van vertrouwen binnen de vereniging, het zorgen voor een zorgvuldige afronding van de onafhankelijke onderzoeken, en de organisatie van de voorzitters- en bestuursverkiezingen", werd vrijdag bekend.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, heeft de afgelopen maanden in het geheim afgeprijsde ruwe diamanten verkocht aan een selecte groep afnemers. Daarmee probeert het bedrijf zijn voorraden af te bouwen, zonder openlijk de prijzen te verlagen, zeggen betrokkenen tegen persbureau Bloomberg. Het gaat om een zeer ongebruikelijke stap die de spanningen binnen een sector die al in crisis verkeert, verder aanwakkert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het verhogen van de postzegelprijs kan PostNL het verlies van zijn postdivisie slechts beperken. Juist een aanpassing van de Postwet is nodig om post "toegankelijk en betrouwbaar" te houden. Dat zegt directeur Maurice Unck van de posttak van PostNL. "We zitten klem in wat de Postwet ons voorschrijft."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel vanaf 1 juli met 10 cent tot 1,31 euro. Dat is de sterkste prijsstijging sinds 2014. Volgens het bedrijf kost postbezorging inmiddels meer dan het oplevert. Ook andere prijzen gaan omhoog: het versturen van post naar het buitenland wordt duurder, evenals het versturen van aangetekende brieven en pakketten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers laat herstel zien van de scherpe daling vorige maand door zorgen over de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het vooraanstaande onderzoeksinstituut ZEW uit München. Volgens ZEW zijn beleggers bekomen van de grootste schrik van die handelsoorlog. Ook krijgt het vertrouwen steun van de nieuwe Duitse regering die enorme investeringen in onder meer infrastructuur wil doen.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies geleden. Het noodlijdende bedrijf gaf ook geen winstverwachting af voor het nieuwe jaar vanwege de aanhoudende problemen en de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nissan bevestigde daarnaast dat het bedrijf het aantal fabrieken terugbrengt van zeventien naar tien en 20.000 banen schrapt.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de invoerheffingen op kleinere pakketjes uit China verlagen, meldt het Witte Huis. Dit is opnieuw een stap die de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten moet verminderen.
5 uur geledenROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.
5 uur geleden