Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerkers de Bijenkorf in Amsterdam leggen vrijdag werk neer

Medewerkers de Bijenkorf in Amsterdam leggen vrijdag werk neer

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen medewerkers van de Bijenkorf in Amsterdam leggen vrijdag naar verwachting het werk neer. Volgens vakbond FNV gaat het personeel van de warenhuisketen dan voor het eerst sinds de jaren zeventig staken. Dat doen de medewerkers omdat ze een "fatsoenlijke loonsverhoging" willen afdwingen.

Volgens FNV-bestuurder Linda Vermeulen verdient het personeel van de Bijenkorf met 11 tot 12 euro per uur over het algemeen maar een beetje meer dan het minimumloon. In eerste instantie zou het loon met 10 procent omhoog moeten, maar het liefst zou de bond zien dat er minstens 14 euro per uur wordt betaald. "Veel medewerkers hebben hun energierekening zien stijgen met 100 tot wel 200 euro per maand en ze zijn tientallen euro’s per week meer kwijt aan boodschappen."

Vermeulen zegt dat de actiebereidheid in meerdere filialen groot is. Hoe groot de impact van deze eerste staking precies zal zijn, kan ze nog niet inschatten. Bij de Bijenkorf werken ook veel mensen in zogeheten shop-in-shops. Die vallen niet onder de cao waarover het nu gaat. Vermeulen hoopt dat ze zich solidair zullen tonen met de acties van de bond.

2400 medewerkers

Bij de Bijenkorf werken in totaal zo'n 2400 mensen. Enkele honderden van hen zijn lid van de vakbond. Een woordvoerster van de keten wil desgevraagd nog niet ingaan op de mogelijke gevolgen van de staking.

Het winkelbedrijf zei eerder in een reactie bij het eindbod van 6 procent loonsverhoging voor iedereen die onder de cao valt te blijven. Daarbij stelde de onderneming dat de hoge inflatie niet het juiste uitgangspunt zou zijn voor de loononderhandelingen. De overheid heeft immers maatregelen aangekondigd om de gevolgen van de inflatie te verzachten. Verder benadrukte de keten dat het koopkrachtverlies leidt tot dalende consumentenbestedingen. Daarvan zal ook de Bijenkorf waarschijnlijk de gevolgen ondervinden.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

7 minuten geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

12 minuten geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

14 minuten geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

15 minuten geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

1 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

2 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

2 uur geleden