
Medewerkers Artsen zonder Grenzen nog niet aan de slag in Marokko
MARRAKECH (ANP) - De medewerkers van Artsen zonder Grenzen in Marokko hebben nog geen hulp kunnen verlenen in het door de aardbeving getroffen gebied. Volgens een woordvoerster inventariseren ze momenteel de situatie en is het wachten op een hulpvraag van de autoriteiten.
"Het team is naar het zuiden van het land om de situatie daar te bekijken", zegt de woordvoerster van de noodhulporganisatie, die al jaren niet meer actief is in Marokko. "Ze hebben contact met de landelijke en lokale autoriteiten. Om in actie te komen, moet er eerst een duidelijke hulpvraag zijn. Zover zijn we nu nog niet."
De zware aardbeving die Marokko vrijdag trof, kostte al aan bijna 2500 mensen het leven en er is een vergelijkbaar aantal gewonden gevallen. Tot nu toe heeft de regering hulp geaccepteerd van vier landen: Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten. Nederland heeft eveneens hulp aangeboden.
Diverse specialiteiten
Artsen zonder Grenzen heeft volgens de woordvoerster meer dan tien medewerkers met diverse specialiteiten, zowel logistiek als medisch, om de situatie in Marokko te bekijken. Ze arriveerden zaterdagavond in de stad Marrakech.
Het Nederlandse reddingshondenteam RHWW meldde maandag dat een team van zo'n dertig vrijwilligers en twintig reddingshonden klaar staat om te vertrekken naar het getroffen gebied. De hulporganisatie heeft zich maandag gemeld op het Marokkaanse consulaat. "We hebben uitgelegd wie we zijn en wat we hebben gedaan in Turkije", legt Ricardo Soto Escamilla van RHWW uit. Afgelopen februari stuurde de hulporganisatie ook een reddingshondenteam naar Turkije vanwege de aardbevingen daar. Zodra RHWW groen licht krijgt van de Marokkaanse autoriteiten, gaat het team tussen de zeven en twaalf dagen in Marokko op zoek naar mensen onder het puin, zegt Soto Escamilla.
Meer uit Gezond
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
5 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
6 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geleden