Medewerker Witte Huis neemt ontslag na bedreigen journalist
WASHINGTON (ANP) - Een naaste medewerker van de Amerikaanse president Joe Biden heeft ontslag genomen, nadat hij een journalist van Politico had bedreigd. In een verklaring zegt TJ Ducklo, die een van de woordvoerders is van het Witte Huis, dat hij spijt heeft van zijn daden. Het Witte Huis heeft laten weten zijn ontslag te accepteren.
Ducklo zou in een telefoongesprek tegen journalist Tara Palmeri hebben gezegd dat hij haar "kapot zou maken". Ook zou hij kleinerende en vrouwonvriendelijke opmerkingen hebben gemaakt tegen Palmeri, die onlangs een verhaal schreef over de relatie van Ducklo met een journalist van Axios, Alexi McCammond.
"Ik heb dingen gezegd die geen enkele vrouw van wie dan ook hoeft aan te horen, zeker in een situatie waarbij ze gewoon haar werk deed. Het was een taalgebruik dat weerzinwekkend, respectloos en onacceptabel was", aldus Ducklo in zijn verklaring. Eerder deze week werd al bekend dat de communicatiemedewerker voor een week was geschorst vanwege dezelfde kwestie.
President Joe Biden heeft eerder gezegd dat hij hard optreedt tegen medewerkers van hem die anderen kleineren. "Als ik hoor dat je iemand niet met respect behandelt of iemand kleineert, dan ontsla ik je op staande voet", aldus Biden kort na zijn inauguratie tegen zijn personeel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
1 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
3 uur geledenHELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".
6 uur geleden