Medewerker presidium Tweede Kamer vervolgd voor lekken
DEN HAAG (ANP) - Een medewerker van het presidium van de Tweede Kamer wordt vervolgd omdat zij vertrouwelijke informatie zou hebben gelekt naar de pers. De vrouw heeft hiermee haar geheimhoudingsplicht geschonden en is strafbaar, meent het Openbaar Ministerie (OM). Het gaat om informatie over een onderzoek dat het presidium wilde instellen naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib.
De dagelijkse leiding van de Tweede Kamer deed op 3 oktober 2022 aangifte van het lek. Uit onderzoek door de Rijksrecherche is gebleken dat journalisten op 28 september 2022 al beschikten over de informatie, terwijl die nog niet officieel bekend was gemaakt.
Uit het onderzoek zijn geen aanwijzingen gevonden dat leden van de Tweede Kamer betrokken waren, aldus het OM.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof vindt het "goed nieuws" dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben besloten de Iraanse Revolutionaire Garde op de lijst van terroristische organisaties te zetten. "Nederland heeft hier jarenlang voor gepleit", memoreert de partijloze premier in een tweet.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Onder de EU-ministers van Buitenlandse Zaken is brede steun om snel een nieuw sanctiepakket op te leggen aan Rusland, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Niet in de laatste plaats omdat de situatie voor Oekraïners onleefbaar is door de kou. Het is Oekraïne daarnaast niet duidelijk hoe serieus Rusland is in de onderhandelingen over vrede.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijleiders van D66, VVD en CDA hebben donderdag het coalitieakkoord helemaal afgemaakt. Zij hebben nog een paar "kleine aanpassingen" gemaakt na terugkoppeling uit de fracties. Die fracties hadden het akkoord woensdagavond al goedgekeurd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum van Digitalisering wil nog niets zeggen over mogelijk overheidsingrijpen rond de verkoop van Solvinity, het bedrijf achter DigiD. Hij wacht onderzoeken van twee toezichthouders af.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wettelijk verplichten van stagevergoedingen is mogelijk, maar brengt ook "wezenlijke dilemma's" met zich mee, laat demissionair onderwijsminister Gouke Moes weten aan de Tweede Kamer. Een Kamermeerderheid wil zo'n wettelijke verplichting voor stagiairs, maar het definitieve besluit laat Moes over aan zijn opvolger.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt "wel erg lang" om problemen in de strafrechtketen op te lossen, vindt ook demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD). Tegelijkertijd zei hij dat er hard aan wordt gewerkt, en kon hij de Tweede Kamer weinig meer beloven dan dat. De strafrechtketen bestaat uit alle organisaties die ervoor zorgen dat strafbare feiten worden opgespoord, berecht en bestraft.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft er goede hoop op dat de EU-ministers van Buitenlandse Zaken donderdag ermee instemmen de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de Europese terrorismelijst te zetten. Met het dodelijke geweld tegen Iraanse demonstranten heeft het Iraanse regime "een behoorlijke grens" overschreden, zei hij voor het begin van de vergadering met zijn EU-collega's. Het is belangrijk om de ruggengraat van de Iraanse overheid als terroristische organisatie te beschouwen, zei hij in Brussel.
18 uur geleden