
Medewerker gevangenis Ter Peel ontslagen om relatie met gevangene
EVERTSOORD (ANP) - Een medewerker van de vrouwengevangenis Ter Peel in Evertsoord (Limburg) is ontslagen vanwege een relatie met een gevangene. Een woordvoerster van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) bevestigt berichtgeving van die strekking in De Telegraaf. "Dat is vanzelfsprekend niet toegestaan", zo meldt ze.
In een kort statement zegt vestigingsdirecteur Arend de Korte: "Binnen onze muren zijn integriteit, sociale veiligheid en betrouwbaarheid van medewerkers essentieel. De directie van PI Zuid-Oost neemt ook dit voorval zeer serieus, onderzoekt hoe dit heeft kunnen gebeuren en heeft aangifte gedaan. Een veilig leef- en werkklimaat is voor onze gedetineerden en integere medewerkers fundamenteel."
Welke functie de medewerker had zegt de DJI niet, maar volgens De Telegraaf is het een bewaker. In maart werd ook het contract met een medewerker van die gevangenis in de Limburgse plaats ontbonden vanwege een relatie met een gevangene.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking dinsdag rijden er wel treinen tussen Amsterdam en Schiphol. Een woordvoerster van NS laat weten dat er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters gaan tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Door de staking van NS-personeel in de regio's West en Noord-West rijden dinsdag in het hele land geen NS-treinen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het landelijke onderwijsprotest tegen de bezuinigingen van het inmiddels gevallen kabinet dat dinsdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Door een staking van NS-personeel die dag rijden er in het hele land geen NS-treinen. Een "centraal actiemoment" is daarom niet mogelijk, laat een woordvoerster van de Algemene Onderwijsbond (AOb) weten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorvakbond VVMC is verbaasd dat NS heeft besloten al het treinverkeer in Nederland komende dinsdag te schrappen. Dat zegt een woordvoerder van de bond. "De spoorwegen zouden eenvoudig met pendeldiensten kunnen gaan rijden. Nu hebben ook de mensen die in het noorden, oosten en zuiden van het land een treinrit willen maken last van de staking. Dat is niet de bedoeling van onze actie", aldus de zegsman.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB denkt dat het dinsdag drukker is op de weg dan anders, mede dankzij de staking van NS-personeel waardoor er landelijk geen NS-treinen rijden. "We verwachtten sowieso al drukte na het lange pinksterweekend, en met de treinstaking erbij kan dat voor een drukke spits zorgen", zegt een woordvoerder.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een staking van NS-personeel rijden er dinsdag opnieuw landelijk geen NS-treinen. Dat meldt NS zondag, nadat spoorvakbond VVMC had aangekondigd de regionale staking in het westen uit te breiden naar de regio noordwest. NS zegt hierdoor "geen betrouwbare dienstregeling te kunnen bieden".
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De nieuwe plaquette die het programma Even tot hier onlangs bij de John Frostbrug in Arnhem had geplaatst, is vernield. Dat heeft de gemeente Arnhem zondag bevestigd na berichtgeving van De Gelderlander. De nieuwe plaquette verving een oud bronzen monument dat in april was vernield.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover is bezorgd om de aangekondigde uitbreiding van de NS-staking aankomende dinsdag. Directeur Freek Bos verwacht dat dit voor meer overlast zorgt. "Onverwachte uitbreidingen zullen de sympathie en steun verder doen afbrokkelen."
9 uur geleden