Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medewerker Fieldlab-experiment in Utrecht besmet met coronavirus

Medewerker Fieldlab-experiment in Utrecht besmet met coronavirus

UTRECHT (ANP) - Tijdens het Fieldlab-experiment, maandag in het Beatrix Theater in Utrecht, heeft een medewerker rondgelopen die op dat moment besmet was met het coronavirus. Dat zegt een woordvoerder van organisator Fieldlab Evenementen. De identiteit van de persoon is niet bekendgemaakt.

"Hij of zij is de zaterdag voor het evenement nog negatief getest en moet dus daarna besmet zijn geraakt. De medewerker kreeg na het evenement in het Utrechtse Beatrix Theater klachten, liet zich testen en kreeg een positieve uitslag."

Sinds maandag 15 februari organiseert Fieldlab Evenementen proefevenementen met honderden bezoekers. Zo wordt gekeken hoe op een veilige manier evenementen georganiseerd kunnen worden tijdens de coronacrisis. Ook een zakelijk congres, voetbalwedstrijden, concerten en festivals gaan mee in het proefproject.

Komende maandag volgt de uitslag van een tweede test, die dit weekeinde is afgenomen. Daaruit moet blijken of deze medewerker daadwerkelijk positief is getest. De precieze betekenis van deze besmetting is volgens de Fieldlab-woordvoerder daarom nog moeilijk aan te geven. "De corona-app blijkt in elk geval goed te werken, want meerdere aanwezigen in het Utrechtse theater hebben aangegeven dat ze de waarschuwing hebben ontvangen dat ze in de buurt van een besmet persoon zijn geweest."

Burgemeester negatief getest

Volgens de zegsman van Fieldlab is het onwaarschijnlijk dat de medewerker tijdens het proefcongres van maandag besmet is geraakt omdat de man of vrouw toen nog geen klachten had. "Vanwege de privacy doen bezoekers en ook medewerkers anoniem mee. Maar we weten in dit geval wel zeker dat het om een medewerker gaat, omdat de persoon zich bij ons heeft gemeld."

Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht was maandag bij het evenement. Ze is zaterdag negatief getest bij de voorstelling van Guido Weijers, heeft de gemeente laten weten aan RTV Utrecht. Ook staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken en Klimaat) was erbij en wordt, net als alle andere bezoekers, dit weekend getest. Dat is onderdeel van het experiment.

Zaterdag was er weer een evenement van Fieldlab. Cabaretier Guido Weijers gaf onder meer in het Beatrix theater in Utrecht een voorstelling.

Meer uit Binnenland

'Heel erg rustig' op stations bij begin NS-staking

UTRECHT (ANP) - Het is dinsdagochtend aan het begin van de NS-staking "heel erg rustig" op grote stations als Rotterdam Centraal, Utrecht Centraal en Amsterdam Centraal, meldt een woordvoerder van de NS. Doordat NS-medewerkers in de regio's West en Noord-West staken, rijden er in het hele land geen NS-treinen. Vrijdag was dat ook al het geval.

18 minuten geleden
Meeste geld Giro555 Oekraïne naar hulp bij levensonderhoud

DEN HAAG (ANP) - Van het geld dat de samenwerkende hulporganisaties via Giro555 inzamelden voor slachtoffers van de oorlog in Oekraïne is het grootste deel besteed aan hulp bij levensonderhoud. Ook ging een groot deel naar voedsel, bescherming, onderdak en zorg.

1 uur geleden
Onderzoek: moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de overheid

DEN HAAG (ANP) - Moskeebesturen hebben weinig vertrouwen in de Nederlandse overheid, zeggen onderzoekers van Movisie en Moslimpeil op basis van een peiling. Ze bieden hun rapport dinsdag aan bij de Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme, opdrachtgever van de studie.

1 uur geleden
Duizenden bezoekers onthalen lopers Roparun die miljoenen ophalen

ROTTERDAM (ANP) - Naar schatting zeker 10.000 belangstellenden hebben zondagmiddag de lopers van de 34e Roparun onthaald in Rotterdam, meldt een woordvoerder van de organisatie. De lopers van de verschillende teams liepen sinds zaterdag in een vijfhonderd kilometer lange estafette vanuit Enschede en de plaats Clastres in Frankrijk.

10 uur geleden
Nieuwe Curaçaose kabinet Pisas III beëdigd

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is de nieuwe regering onder leiding van minister-president Gilmar 'Pik' Pisas beëdigd. Het kabinet Pisas III bestaat volledig uit ministers van de partij MFK. Deze partij won de verkiezingen in maart met een ruime meerderheid en heeft dertien van de 21 zetels.

11 uur geleden
Regionale vervoerders waarschuwen voor extra drukte om NS-staking

DEN HAAG (ANP) - Door de staking van NS-personeel kan het dinsdag in de bussen en treinen van regionale vervoerders extra druk zijn. Daarvoor waarschuwt een aantal van die vervoerders via hun website of sociale media.

14 uur geleden
GroenLinks-PvdA groeit naar meer dan 100.000 leden

EINDHOVEN (ANP) - Het ledenaantal van GroenLinks-PvdA is gegroeid naar meer dan 105.000, maakte fractievoorzitter Frans Timmermans maandag in Eindhoven bekend op de eerste campagnebijeenkomst op weg naar de verkiezingen eind oktober. Sinds de val van het kabinet eerder deze week zijn er ruim 4000 nieuwe leden bijgekomen.

14 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!