Medewerker AfD-politicus Krah spioneerde voor China
DRESDEN (ANP/DPA) - Jian Guo, een voormalige medewerker van de Duitse AfD-politicus Maximilian Krah, is schuldig bevonden aan spionage voor China. Hij kreeg een gevangenisstraf van 4 jaar en 9 maanden.
Guo verzamelde in de periode van 2019 tot en met 2024 informatie en deelde vertrouwelijke documenten met China. Hij werkte destijds voor de toenmalige Europarlementariër Krah, die nu in het Duitse parlement zit.
Yaqi X. werd in dezelfde zaak veroordeeld tot een gevangenisstraf van 1 jaar en 9 maanden. Zij deelde als medewerker van een logistiekbedrijf op het vliegveld van Leipzig gegevens over vrachten, vluchten en passagiers.
'Pure politiek'
De politicus zelf wordt in een andere zaak verdacht van omkoping en het witwassen van Chinees geld. Krah ontkent die aantijgingen. Ook zegt hij niets te hebben geweten van de spionageactiviteiten van Guo.
Krah gaf zijn medewerkers in zijn tijd als Europarlementariër volledige toegang tot zijn persoonlijke accounts, waarmee ze ook bij zijn e-mails, agenda en documenten konden. "Ik haat al dat gedoe", zei Krah eerder in de rechtbank over het administratieve werk. Door zijn medewerkers documenten te laten beheren, zou hij meer tijd hebben voor "pure politiek". Inmiddels heeft hij naar eigen zeggen de nodige maatregelen genomen om de veiligheid op zijn kantoor te vergroten.
De politicus is omstreden vanwege eerdere uitspraken over SS'ers. Volgens Krah waren dat niet allemaal criminelen. De AfD werd vanwege die uitspraken door andere partijen uit de Europese fractie Identiteit en Democratie gezet. Ook de PVV maakte destijds deel uit van die fractie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
7 uur geleden