Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medeverdachte in drugszaak kreeg auto cadeau van Quincy Promes

Medeverdachte in drugszaak kreeg auto cadeau van Quincy Promes

AMSTERDAM (ANP) - Marylio V. (31) uit Purmerend, die samen met profvoetballer Quincy Promes wordt vervolgd voor de invoer van cocaïne, kreeg in 2018 een auto van Promes cadeau. Dit bleek vrijdag in de rechtbank in Amsterdam, waar V. naast drugshandel ook terechtstaat voor witwassen.

De officier van justitie maakte tijdens de tweede inleidende zitting bekend dat het Openbaar Ministerie V. niet langer verdenkt van het witwassen van de Audi, die bij zijn arrestatie op 25 april in Krommenie in beslag was genomen. V. zou de Audi deels contant hebben aangeschaft, maar uit nader onderzoek blijkt dat V. in 2018 een VW T-Roc cadeau kreeg van Promes, die hij later heeft ingeruild voor de Audi. "De politie heeft bankafschriften opgevraagd uit 2018, waaruit inderdaad blijkt dat Promes de aankoop van de Volkswagen heeft gepind", zei de officier van justitie.

Promes was vrijdag niet aanwezig bij de tweede inleidende zitting over zijn drugszaak. De speler van Spartak Moskou blijft in Rusland om niet gearresteerd te worden op verdenking van drugshandel, zegt zijn advocaat.

Twee partijen cocaïne

Het gaat om de invoer van twee partijen cocaïne via de Westerschelde en de haven van Antwerpen in januari 2020. Bij de eerste partij gaat het om 650 blokken cocaïne van elk een kilo. De tweede partij was volgens het OM ruim 712 kilo.

De advocaat van V. wil Promes oproepen als getuige in de witwaszaak. Dat het Openbaar Ministerie meent dat dit niet uitvoerbaar is, zelfs niet met een videoverbinding, noemt ze onzin. "We weten waar hij voetbalt en woont. En ik vind ook dat zijn raadslieden hierin kunnen bemiddelen."

Cryptotelefoon

V. wordt ook verdacht van het witwassen van 17.970 euro. Dit bedrag is tijdens zijn aanhouding in contanten gevonden in zijn woning. De politie vond het bedrag in stapeltjes van 50 en 200 euro, gebundeld met elastiekjes in een plastic tas boven zijn kledingkast. V. zegt dat hij 900 euro daarvan heeft gekregen van Promes voor werkzaamheden, die hij verrichtte rond de kledinglijn van de profvoetballer.

Al bekend was dat Promes met een cryptotelefoon versleutelde berichten uitwisselde met V. over de aankomst van containers in de haven van Antwerpen. Op de vorige zitting in juni werd bekend dat Promes en V. een deel van een cocaïnetransport waren kwijtgeraakt, omdat een van de partijen werd onderschept door de Belgische justitie.

Meer uit Binnenland

Politie vermoedt 'onderling conflict' bij in brand steken man

UTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".

1 uur geleden
Dijksma spreekt na brandstichting van gruwelijke vorm van geweld

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.

2 uur geleden
Verdachte aangehouden voor in brand steken man in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.

3 uur geleden
OM eist levenslang tegen jeugdvriend Taghi voor oude moorden

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."

5 uur geleden
Man in elektrische rolstoel in Utrecht in brand gestoken

UTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.

5 uur geleden
Booking.com zegt nog niets over omvang datalek

AMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."

6 uur geleden
OM eist vier jaar cel tegen man voor financieren Hamas

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.

7 uur geleden