Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medeverdachte in drugszaak kreeg auto cadeau van Quincy Promes

Medeverdachte in drugszaak kreeg auto cadeau van Quincy Promes

AMSTERDAM (ANP) - Marylio V. (31) uit Purmerend, die samen met profvoetballer Quincy Promes wordt vervolgd voor de invoer van cocaïne, kreeg in 2018 een auto van Promes cadeau. Dit bleek vrijdag in de rechtbank in Amsterdam, waar V. naast drugshandel ook terechtstaat voor witwassen.

De officier van justitie maakte tijdens de tweede inleidende zitting bekend dat het Openbaar Ministerie V. niet langer verdenkt van het witwassen van de Audi, die bij zijn arrestatie op 25 april in Krommenie in beslag was genomen. V. zou de Audi deels contant hebben aangeschaft, maar uit nader onderzoek blijkt dat V. in 2018 een VW T-Roc cadeau kreeg van Promes, die hij later heeft ingeruild voor de Audi. "De politie heeft bankafschriften opgevraagd uit 2018, waaruit inderdaad blijkt dat Promes de aankoop van de Volkswagen heeft gepind", zei de officier van justitie.

Promes was vrijdag niet aanwezig bij de tweede inleidende zitting over zijn drugszaak. De speler van Spartak Moskou blijft in Rusland om niet gearresteerd te worden op verdenking van drugshandel, zegt zijn advocaat.

Twee partijen cocaïne

Het gaat om de invoer van twee partijen cocaïne via de Westerschelde en de haven van Antwerpen in januari 2020. Bij de eerste partij gaat het om 650 blokken cocaïne van elk een kilo. De tweede partij was volgens het OM ruim 712 kilo.

De advocaat van V. wil Promes oproepen als getuige in de witwaszaak. Dat het Openbaar Ministerie meent dat dit niet uitvoerbaar is, zelfs niet met een videoverbinding, noemt ze onzin. "We weten waar hij voetbalt en woont. En ik vind ook dat zijn raadslieden hierin kunnen bemiddelen."

Cryptotelefoon

V. wordt ook verdacht van het witwassen van 17.970 euro. Dit bedrag is tijdens zijn aanhouding in contanten gevonden in zijn woning. De politie vond het bedrag in stapeltjes van 50 en 200 euro, gebundeld met elastiekjes in een plastic tas boven zijn kledingkast. V. zegt dat hij 900 euro daarvan heeft gekregen van Promes voor werkzaamheden, die hij verrichtte rond de kledinglijn van de profvoetballer.

Al bekend was dat Promes met een cryptotelefoon versleutelde berichten uitwisselde met V. over de aankomst van containers in de haven van Antwerpen. Op de vorige zitting in juni werd bekend dat Promes en V. een deel van een cocaïnetransport waren kwijtgeraakt, omdat een van de partijen werd onderschept door de Belgische justitie.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

11 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

12 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

14 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

14 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

17 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

19 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

1 dag geleden