Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medeverdachte in drugszaak kreeg auto cadeau van Quincy Promes

Medeverdachte in drugszaak kreeg auto cadeau van Quincy Promes

AMSTERDAM (ANP) - Marylio V. (31) uit Purmerend, die samen met profvoetballer Quincy Promes wordt vervolgd voor de invoer van cocaïne, kreeg in 2018 een auto van Promes cadeau. Dit bleek vrijdag in de rechtbank in Amsterdam, waar V. naast drugshandel ook terechtstaat voor witwassen.

De officier van justitie maakte tijdens de tweede inleidende zitting bekend dat het Openbaar Ministerie V. niet langer verdenkt van het witwassen van de Audi, die bij zijn arrestatie op 25 april in Krommenie in beslag was genomen. V. zou de Audi deels contant hebben aangeschaft, maar uit nader onderzoek blijkt dat V. in 2018 een VW T-Roc cadeau kreeg van Promes, die hij later heeft ingeruild voor de Audi. "De politie heeft bankafschriften opgevraagd uit 2018, waaruit inderdaad blijkt dat Promes de aankoop van de Volkswagen heeft gepind", zei de officier van justitie.

Promes was vrijdag niet aanwezig bij de tweede inleidende zitting over zijn drugszaak. De speler van Spartak Moskou blijft in Rusland om niet gearresteerd te worden op verdenking van drugshandel, zegt zijn advocaat.

Twee partijen cocaïne

Het gaat om de invoer van twee partijen cocaïne via de Westerschelde en de haven van Antwerpen in januari 2020. Bij de eerste partij gaat het om 650 blokken cocaïne van elk een kilo. De tweede partij was volgens het OM ruim 712 kilo.

De advocaat van V. wil Promes oproepen als getuige in de witwaszaak. Dat het Openbaar Ministerie meent dat dit niet uitvoerbaar is, zelfs niet met een videoverbinding, noemt ze onzin. "We weten waar hij voetbalt en woont. En ik vind ook dat zijn raadslieden hierin kunnen bemiddelen."

Cryptotelefoon

V. wordt ook verdacht van het witwassen van 17.970 euro. Dit bedrag is tijdens zijn aanhouding in contanten gevonden in zijn woning. De politie vond het bedrag in stapeltjes van 50 en 200 euro, gebundeld met elastiekjes in een plastic tas boven zijn kledingkast. V. zegt dat hij 900 euro daarvan heeft gekregen van Promes voor werkzaamheden, die hij verrichtte rond de kledinglijn van de profvoetballer.

Al bekend was dat Promes met een cryptotelefoon versleutelde berichten uitwisselde met V. over de aankomst van containers in de haven van Antwerpen. Op de vorige zitting in juni werd bekend dat Promes en V. een deel van een cocaïnetransport waren kwijtgeraakt, omdat een van de partijen werd onderschept door de Belgische justitie.

Meer uit Binnenland

Raad voor de rechtspraak: zorgen over zorgvuldigheid wetgeving

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.

42 minuten geleden
Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

3 uur geleden
Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

10 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

12 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

13 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

13 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

14 uur geleden