Medeoprichter van Mexicaans Sinaloa-drugskartel opgepakt
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse drugsbaron Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-kartel, is in handen van de Amerikaanse autoriteiten. Een van de zoons van Joaquin 'El Chapo' Guzmán, Joaquin Guzmán López, werd ook opgepakt. Beide werden in El Paso in de Amerikaanse staat Texas gearresteerd, zei de Amerikaanse procureur-generaal Merrick Garland donderdag in een verklaring.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie is het Sinaloa-kartel, "één van de meest gewelddadige en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld."
Zambada richtte het kartel op samen met drugsbaron Joaquin 'El Chapo' Guzmán, die momenteel in de gevangenis zit. Aanklagers in de Verenigde Staten hebben Zambada in februari beschuldigd van een samenzwering om fentanyl te maken en te distribueren. Fentanyl is een synthetische pijnstiller met een tot 50 keer sterkere werking dan heroïne. Het kartel gebruikt vliegtuigen, boten en zelfs onderzeeërs voor de smokkel en zou daarmee honderden miljoenen dollars verdienen.
Volgens Amerikaanse functionarissen is het gebruik van fentanyl de belangrijkste doodsoorzaak voor Amerikanen tussen de 18 en 45 jaar. Vorig jaar werd Ovidio Guzmán, ook een zoon van 'El Chapo', uitgeleverd aan de Verenigde Staten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
17 uur geleden