Medeoprichter van Mexicaans Sinaloa-drugskartel opgepakt
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Mexicaanse drugsbaron Ismael 'El Mayo' Zambada, een van de oprichters van het beruchte Mexicaanse Sinaloa-kartel, is in handen van de Amerikaanse autoriteiten. Een van de zoons van Joaquin 'El Chapo' Guzmán, Joaquin Guzmán López, werd ook opgepakt. Beide werden in El Paso in de Amerikaanse staat Texas gearresteerd, zei de Amerikaanse procureur-generaal Merrick Garland donderdag in een verklaring.
Volgens het Amerikaanse ministerie van Justitie is het Sinaloa-kartel, "één van de meest gewelddadige en machtigste drugshandelorganisaties ter wereld."
Zambada richtte het kartel op samen met drugsbaron Joaquin 'El Chapo' Guzmán, die momenteel in de gevangenis zit. Aanklagers in de Verenigde Staten hebben Zambada in februari beschuldigd van een samenzwering om fentanyl te maken en te distribueren. Fentanyl is een synthetische pijnstiller met een tot 50 keer sterkere werking dan heroïne. Het kartel gebruikt vliegtuigen, boten en zelfs onderzeeërs voor de smokkel en zou daarmee honderden miljoenen dollars verdienen.
Volgens Amerikaanse functionarissen is het gebruik van fentanyl de belangrijkste doodsoorzaak voor Amerikanen tussen de 18 en 45 jaar. Vorig jaar werd Ovidio Guzmán, ook een zoon van 'El Chapo', uitgeleverd aan de Verenigde Staten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
2 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
7 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
10 uur geleden