Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medeoprichter van Intel Gordon Moore (94) overleden

Medeoprichter van Intel Gordon Moore (94) overleden

HONOLULU (ANP/RTR) - Intel-medeoprichter Gordon Moore is vrijdag in zijn woning op Hawaï overleden. Moore, die 94 jaar oud werd, is vooral bekend van zijn voorspelling dat de rekenkracht van computerchips elk jaar, later bijgesteld naar elke twee jaar, verdubbelt. Die observatie is Moore's Law, ofwel de Wet van Moore, gaan heten.

Moore voorspelde in 1965 dat het aantal transistors op een chip elk jaar zou verdubbelen. Tien jaar later paste hij zijn prognose aan tot een verdubbeling per 24 maanden. Moore's Law motiveerde techbedrijven als Intel die verdubbeling elke twee jaar waar te maken. De voorspelling van Moore is nog altijd een leidraad in de techwereld, maar hoe lang de 'wet' nog meegaat is de laatste jaren een punt van discussie onder experts.

De laatste decennia van zijn leven hield Moore zich vooral bezig met filantropie. De techpionier, van wie het vermogen dit jaar op 7,2 miljard dollar (bijna 6,7 miljard euro) werd geschat, en zijn vrouw richtten de Gordon and Betty Moore Foundation op. De stichting richt zich op het stimuleren van de wetenschap, het behoud van natuur, patiëntenzorg en de instandhouding van het cultuurhistorisch erfgoed van de Bay Area, het gebied rond San Francisco en Silicon Valley.

Meer uit Financieel

VS willen vrijhandelsverdrag met Canada en Mexico niet verlengen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.

1 uur geleden
Delen van geschrapte Duitse fregatten door Damen waren al klaar

GORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.

3 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: prijsstabiliteit blijft hoogste prioriteit

SINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.

3 uur geleden
Winstnemingen op Damrak na krachtige opmars in tweede kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Meta concurreert met Amazon met eigen AI-cloud, meldt Bloomberg

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse socialemediaconcern Meta Platforms werkt aan plannen voor een cloudbedrijf dat toegang gaat verkopen tot AI-rekenkracht en AI-modellen. Daarmee begeeft het concern zich op een nieuw terrein waarop het gaat concurreren met marktleiders als Amazon Web Services, Microsoft Azure en Google Cloud. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.

4 uur geleden
Sony stopt vanaf 2028 met fysieke PlayStation-games

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony stopt vanaf 2028 met de productie van fysieke spelletjes voor de PlayStation, meldt een bestuurder op een blog van PlayStation. Na die datum zullen nieuwe games uitsluitend digitaal verkrijgbaar zijn via de onlinewinkel van PlayStation en andere verkooppunten.

6 uur geleden
FNV: personeel grote bedrijven staakt vrijdag om kabinetsplannen

EINDHOVEN (ANP) - Werknemers van grote industriële bedrijven gaan vrijdag staken als het kabinet de plannen rond sociale zekerheid niet terugdraait, zegt FNV. Volgens de vakbond gaat het om medewerkers van ASML, DAF, Bosch in Tilburg en Nedri Spanstaal.

6 uur geleden