Medebedenker Amerikaanse versie van Sesamstraat overleden
NEW YORK (ANP) - Lloyd Morrisett, de medebedenker van de Amerikaanse versie van het kinderprogramma Sesamstraat, is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn organisatie Sesame Workshop bekendgemaakt.
Morrisett richtte in 1968 het productiebedrijf Children’s Television Workshop, later Sesame Workshop, op met zijn goede vriend Joan Ganz Cooney. Een jaar later bedacht het duo de kinderserie Sesame Street, met als doel kansloze kinderen voor te bereiden op school. De organisatie maakte later nog meer programma's voor kinderen. Morrisett was tot 2000 voorzitter van het bestuur en bleef tot aan zijn dood bestuurslid.
Volgens Sesame Workshop laat hij "een gigantisch en onuitwisbaar nalatenschap voor kinderen op de hele wereld" achter. Joan Ganz Cooney zegt in een reactie dat Sesame Street er zonder zijn vriend niet was geweest.
Van Sesame Street zijn in meerdere landen versies gemaakt in de eigen taal. De Nederlandse editie van de serie met poppen begon in 1976.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
7 uur geleden