Medeactivist zegt Navalny's organisatie ACF voort te zetten
MOSKOU (ANP) - Aleksej Navalny's organisatie Anti-Corruption Foundation (ACF) gaat door met zijn werk. Dat heeft een van zijn medeactivisten Ivan Zjdanov gezegd. De organisatie is in Rusland verboden omdat het een "extremistische" organisatie zou zijn.
Bevestiging dat Navalny inderdaad is overleden, zoals de gevangenis meldt, heeft Zjdanov nog altijd niet. Als hij inderdaad dood is, is dat volgens hem geen "gewoon sterfgeval" maar een "politieke moord'.
De Anti-Corruption Foundation beschuldigt Vladimir Poetin en zijn medestanders ervan dat ze alles doen om aan de macht te blijven en zoveel mogelijk geld te stelen. Het doel van de organisatie is om Poetin uit het Kremlin te krijgen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
22 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
36 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
2 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij is de machinist om het leven gekomen. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen. Twee inzittenden zouden in kritieke toestand verkeren, aldus dat medium. Elf anderen zou het "relatief" slecht vergaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
2 uur geleden