Mede-oprichter Terraform Labs ontkent schuld aan fraude in VS
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Do Kwon, mede-oprichter van cryptobedrijf Terraform Labs, zegt onschuldig te zijn aan aanklachten voor fraude in de Verenigde Staten. Terraform Labs zorgde in 2022 voor een crash op de cryptomarkten door de ineenstorting van TerraUSD, een zogeheten stablecoin die is gekoppeld aan stabiele activa zoals de Amerikaanse dollar om juist drastische koersschommelingen te voorkomen.
Via zijn advocaat stemde de 33-jarige Kwon bij de rechtbank in New York ermee in in hechtenis te blijven. Kwon is aangeklaagd in zowel de Verenigde Staten als zijn geboorteland Zuid-Korea in verband met de ondergang van TerraUSD. Door de crash zou ongeveer 40 miljard dollar aan investeringen zijn weggevaagd.
De Zuid-Koreaan was maandenlang voortvluchtig, maar werd bijna twee jaar geleden aangehouden op het vliegveld van Podgorica, de hoofdstad van Montenegro. Dat gebeurde toen hij met een vals paspoort met een privéjet naar Dubai probeerde te komen. De aanhouding leidde tot getouwtrek tussen de VS en Zuid-Korea. Kwon wilde zelf worden berecht in zijn geboorteland, waar straffen voor financiële misdrijven doorgaans minder zwaar zijn. Vorige week besloot Montenegro Kwon echter uit te leveren aan de VS.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.
3 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het aantal aanvragen voor een stroomaansluiting voor kleine verbruikers is in Noord-Brabant hard gestegen. Vanaf 1 juli is er voor huishoudens en kleine bedrijven niet meer automatisch plek op het stroomnet door veranderende regels en in sommige gebieden gaat het stroomnet op slot. Daardoor lag het aantal aanvragen in het eerste halfjaar ruim de helft hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
7 uur geleden