
Mede-aangeklaagde in rechtszaak Trump moet in gevangenis blijven
ATLANTA (ANP/RTR) - Een van de mede-aangeklaagden in de rechtszaak tegen voormalig president Donald Trump wegens verkiezingsfraude moet achter de tralies blijven. Harrison Floyd had de rechter verteld dat hij zich geen advocaat kon veroorloven en zijn borg werd geweigerd.
Floyd zei dat het tussen de 40.000 en 100.000 dollar (omgerekend tussen de 37.000 en ruim 92.000 euro) kostte om een advocaat in te huren en naar de staat Georgia te laten vliegen. "Ik kan me geen advocaat veroorloven voor zoiets als dit", zei hij tegen de rechter. Hij voegde eraan toe dat hij zijn familie niet in de schulden wilde steken. De rechter zei dat Floyd een advocaat kon inhuren of zichzelf kon vertegenwoordigen.
Pro deo advocaat
Het was niet meteen duidelijk waarom Floyd geen pro deo advocaat kon krijgen. Over het algemeen moeten aangeklaagden voldoen aan bepaalde financiƫle vereisten om in aanmerking te komen.
Momenteel verblijft Floyd in Fulton County Jail in Atlanta. Deze gevangenis wordt door het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzocht wegens slechte leefomstandigheden. Floyd hield vol dat hij niet vluchtgevaarlijk was, maar hem werd verteld dat de rechter uiteindelijk over zijn borg zou beslissen.
Borgsommen
Trump wordt in Georgia met achttien medeverdachten strafrechtelijk vervolgd voor pogingen zijn nederlaag teruggedraaid te krijgen na de presidentsverkiezingen van 2020. Floyd wordt ervan beschuldigd te hebben deelgenomen aan een plan om een verkiezingsmedewerker valselijk te laten toegeven dat hij stemfraude heeft gepleegd.
Trump en zeventien anderen hebben hun borgsommen inmiddels betaald.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israƫlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn handtekening gezet onder de omstreden bouwplannen voor nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Internationaal wordt gevreesd dat dit project een tweestatenoplossing onmogelijk maakt, maar dat deert Netanyahu niet. "Er komt geen Palestijnse staat", zei hij bij de tekenceremonie.
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas zegt op X blij te zijn met de vrijlating van een EU-medewerker die vastzat in Belarus. Ook Commissievoorzitter Ursula von der Leyen spreekt op dat platform van het "welkome nieuws" over de vrijlating van diplomatiek EU-medewerker in Minsk Mikalai Khilo.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.
3 uur geleden