Medaillewinnaars Parijs 2024 krijgen stukje Eiffeltoren
PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Medaillewinnaars bij de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Parijs gaan naar huis met een stukje van de Eiffeltoren. De organisatie van de Spelen van 2024 onthulde de medailles, die allen een stukje ijzer van het iconische Parijse monument bevatten. In totaal zijn er 5084 medailles.
Het idee was om de Spelen te verbinden met symbolen van Frankrijk, legde Thierry Reboul, de creatief directeur van Paris 2024, uit. "Het absolute symbool van Parijs en Frankrijk is de Eiffeltoren", zei hij. "Dit is de kans voor atleten om een stukje van Parijs mee naar huis te nemen."
De medailles zijn ontworpen door de juwelier Chaumet. In de medailles van goud, zilver of brons zit een zeshoekig plaatje van 18 gram dat de contouren van Frankrijk representeert. Dat is gemaakt van delen van de Eiffeltoren die bij restauraties in de afgelopen jaren waren opgeslagen op een geheim gehouden locatie.
Niké
Op de andere kant van de olympische medaille is de Griekse godin van de overwinning Nikè te zien, die voorwaarts gaat met de Akropolis van Athene aan de ene kant en de Eiffeltoren aan de andere.
De achterkant van de paralympische medaille heeft een afbeelding van de Eiffeltoren gezien van onderaf en is bedrukt met Parijs 2024 in braille, een hommage aan de Fransman Louis Braille, de uitvinder van het reliëfschrift voor blinden en slechtzienden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.
7 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Spanje heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Davis Cup. Het Spaanse duo Marcel Granollers en Pedro Martínez haalde in Bologna tegen het Tsjechische dubbel Tomas Machac en Jakob Mensik het beslissende punt binnen. De Spanjaarden wonnen in twee sets: 7-6 (8) 7-6 (8).
7 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.
1 dag geleden