Medaillewinnaars Parijs 2024 krijgen stukje Eiffeltoren
PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Medaillewinnaars bij de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Parijs gaan naar huis met een stukje van de Eiffeltoren. De organisatie van de Spelen van 2024 onthulde de medailles, die allen een stukje ijzer van het iconische Parijse monument bevatten. In totaal zijn er 5084 medailles.
Het idee was om de Spelen te verbinden met symbolen van Frankrijk, legde Thierry Reboul, de creatief directeur van Paris 2024, uit. "Het absolute symbool van Parijs en Frankrijk is de Eiffeltoren", zei hij. "Dit is de kans voor atleten om een stukje van Parijs mee naar huis te nemen."
De medailles zijn ontworpen door de juwelier Chaumet. In de medailles van goud, zilver of brons zit een zeshoekig plaatje van 18 gram dat de contouren van Frankrijk representeert. Dat is gemaakt van delen van de Eiffeltoren die bij restauraties in de afgelopen jaren waren opgeslagen op een geheim gehouden locatie.
Niké
Op de andere kant van de olympische medaille is de Griekse godin van de overwinning Nikè te zien, die voorwaarts gaat met de Akropolis van Athene aan de ene kant en de Eiffeltoren aan de andere.
De achterkant van de paralympische medaille heeft een afbeelding van de Eiffeltoren gezien van onderaf en is bedrukt met Parijs 2024 in braille, een hommage aan de Fransman Louis Braille, de uitvinder van het reliëfschrift voor blinden en slechtzienden.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 25-jarige regerend wereldkampioene van Reggeborgh was met 36,87 ruim sneller dan Jutta Leerdam en Isabel Grevelt. Kok dook onder haar eigen baanrecord van 36,97.
7 minuten geledenDENDERMONDE (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft de achtste cross uit de wereldbeker gewonnen. Op het snelle parcours in Dendermonde was Nys in de sprint sneller dan Nederlands kampioen Tibor Del Grosso. De Belg Laurens Sweeck, de leider in het wereldbekerklassement, werd derde.
21 minuten geledenDENDERMONDE (ANP) - Lucinda Brand heeft ook de achtste veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions had ook in Dendermonde weinig te vrezen van de concurrentie. Brand reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Van de zeven voorgaande wereldbekercrossen dit seizoen had ze er zes gewonnen; één keer deed ze niet mee.
2 uur geledenLOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
21 uur geleden