Medaillewinnaars Parijs 2024 krijgen stukje Eiffeltoren
PARIJS (ANP/RTR/DPA) - Medaillewinnaars bij de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Parijs gaan naar huis met een stukje van de Eiffeltoren. De organisatie van de Spelen van 2024 onthulde de medailles, die allen een stukje ijzer van het iconische Parijse monument bevatten. In totaal zijn er 5084 medailles.
Het idee was om de Spelen te verbinden met symbolen van Frankrijk, legde Thierry Reboul, de creatief directeur van Paris 2024, uit. "Het absolute symbool van Parijs en Frankrijk is de Eiffeltoren", zei hij. "Dit is de kans voor atleten om een stukje van Parijs mee naar huis te nemen."
De medailles zijn ontworpen door de juwelier Chaumet. In de medailles van goud, zilver of brons zit een zeshoekig plaatje van 18 gram dat de contouren van Frankrijk representeert. Dat is gemaakt van delen van de Eiffeltoren die bij restauraties in de afgelopen jaren waren opgeslagen op een geheim gehouden locatie.
Niké
Op de andere kant van de olympische medaille is de Griekse godin van de overwinning Nikè te zien, die voorwaarts gaat met de Akropolis van Athene aan de ene kant en de Eiffeltoren aan de andere.
De achterkant van de paralympische medaille heeft een afbeelding van de Eiffeltoren gezien van onderaf en is bedrukt met Parijs 2024 in braille, een hommage aan de Fransman Louis Braille, de uitvinder van het reliëfschrift voor blinden en slechtzienden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
10 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
10 uur geleden