Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medaillewinnaars Nageeye en Abdi samen in marathon van Rotterdam

Medaillewinnaars Nageeye en Abdi samen in marathon van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De atleten Abdi Nageeye en Bashir Abdi staan op 10 april aan de start van de marathon van Rotterdam. Dat meldt de organisatie van het hardloopevenement. De Nederlander en de Belg vergaarden afgelopen zomer wereldfaam op de Olympische Spelen in Tokio, waar Nageeye naar het zilver snelde en hij Abdi in zijn kielzog opzweepte naar de bronzen plak.

Beiden zijn geboren in Somalië en inmiddels goede vrienden van elkaar. Nageeye liep al vaker de klassieker in Rotterdam; in 2019 zette hij het Nederlands record op de 42,195 kilometer op 2.06.17. Abdi scherpte dit najaar in de laatste editie het Europees record aan met een tijd van 2.03.36.

"Wij zijn blij en trots dat deze twee toppers én smaakmakers op 10 april in Rotterdam aan de start staan. De marathon is pas over vier maanden, maar is zeker iets om nu al naar uit te kijken"', zegt Remco Barbier, de nieuwe directeur van de marathon van Rotterdam.

Nog sneller gaan

De 32-jarige Abdi sprak na zijn zege op 24 oktober in de 40e editie al meteen de wens uit samen met Nageeye terug te keren in de Maasstad. "Als wij op dit snelle parcours samen kunnen lopen, kan het nog sneller gaan. Dit is voor mij dé marathon en dat geldt ook voor mijn vriend Nageeye", zei de Belg.

Nageeye koos dit najaar voor deelname aan de marathon van New York. Hij eindigde als vijfde en klaagde na afloop over pijnlijke hamstrings. Die klachten in de bovenbeenspier spelen telkens weer op bij de Nederlander.

De 41e editie van de marathon van Rotterdam staat gepland voor het voorjaar. De voorgaande twee jaar moest de wedstrijd op de gebruikelijke datum in april worden geschrapt vanwege het coronavirus. Om die reden verhuisde het evenement dit jaar naar oktober.

Meer uit Sport

Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

2 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

3 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

3 uur geleden
Kunstrijdpaar Tsiba/Danilova grijpt naast olympisch ticket

ZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.

3 uur geleden
Poleposition voor Verstappen in kampioensrace Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen start de slotrace van de Formule 1 in Abu Dhabi vanaf poleposition. De regerend wereldkampioen van Red Bull was de snelste in de kwalificatie op het Yas Marina Circuit. Verstappen troefde zijn rivalen van McLaren koelbloedig af. Hij was 0,201 seconde sneller dan Lando Norris, die de tweede tijd noteerde. Oscar Piastri gaf 0,230 seconde toe op de Nederlander.

6 uur geleden
Verstappen rijdt in stuiterende auto derde tijd in training

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.

9 uur geleden
Nuis raakt baanrecord kwijt, maar put hoop uit tweede plaats

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."

23 uur geleden