Medailles 'versterken teamgeest' in atletiekploeg na affaire
ROME (ANP) - De goede prestaties van de Nederlandse atletiekploeg op de EK in Rome hebben de teamgeest goedgedaan. Dat zei technisch directeur Vincent Kortbeek van de Atletiekunie na het "succesvolste toernooi ooit". De equipe won een recordaantal van twaalf medailles.
De atletencommissie van de Atletiekunie bevestigde in april dat in de nationale ploeg die op sportcentrum Papendal traint, gevoelens van onveiligheid en onvrede leefden na een incident van grensoverschrijdend gedrag. Dagblad Trouw bracht de affaire naar buiten. Een atleet had seks met een atlete stiekem gefilmd. De Atletiekunie beschouwde het als een privéaangelegenheid, maar kreeg wel kritiek op de afhandeling.
"Het blijft lastig om het goed te beoordelen, maar ik denk dat de goede prestaties hebben bijgedragen aan een positieve sfeer. Dat konden we zien aan hoe de atleten zich uitten. Neemt niet weg dat we blijven werken aan een veilig sportklimaat en willen zorgen voor een zo goed mogelijke situatie voor elke atleet", aldus Kortbeek.
Liemarvin Bonevacia
De atletiekbaas zei voorafgaand aan het toernooi dat hij graag 'van de nul' af wilde. Hij had nagekeken dat er op drie voorgaande grote atletiektoernooien in het Stadio Olimpico van Rome nog nooit een Nederlandse medaille was behaald. Met twaalf medailles, waarvan twee gouden voor Femke Bol (400 horden en 4x400 meter estafette) en een gouden voor kogelstootster Jessica Schilder, werd hij meer dan op zijn wenken bediend.
"We wisten natuurlijk wel dat er veel kansen waren, maar de atleten moeten het toch altijd nog maar even doen", zei Kortbeek. "Ik vond de bronzen plak van Liemarvin Bonevacia op de 400 meter de meest verrassende. Op zijn 35e liet hij zien dat hij nog een individuele medaille kan pakken in het bijzijn van tal van jongere concurrenten."
'Bijschaven'
Een medaille op een EK winnen is nog geen garantie voor succes straks op de Olympische Spelen van Parijs, waarschuwde Kortbeek voor al te veel euforie. "We hebben in Rome wel een enorm hoog niveau in prestaties gezien. Het zegt veel dat we hier zo goed hebben meegedaan en dan weten we van sommige atleten dat dit een tussenstap naar de Spelen was. Die waren nog niet in topvorm. Bovendien misten we een aantal deelnemers die er op de Spelen wel staan", doelde hij op onder anderen Sifan Hassan en Anouk Vetter. "Veel atleten hebben laten zien dat ze op de juiste route liggen, anderen moeten nog wat bijschaven."
Het olympisch toernooi in Parijs duurt van 1 tot en met 11 augustus.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Rusland doet ondanks de visumproblemen toch met een volledige ploeg mee aan de WK turnen in Rotterdam. Dat meldt het Russische persbureau TASS. Twaalf turners, zes mannen en zes vrouwen, staan inmiddels op de startlijsten voor het toernooi in Ahoy, dat zaterdag begint.
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De mondiale turnbond World Gymnastics handhaaft de WK in Rotterdam als eerste olympische kwalificatiemoment voor de Spelen van Los Angeles in 2028. Het uitvoerend bestuur besprak tijdens een extra vergadering de mogelijkheid die status te schrappen vanwege de visumproblemen van de Russen, maar besloot daar na een stemming van af te zien. Dat meldde secretaris-generaal Nicolas Buompane tijdens een persconferentie.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Hockey Pro League sluit komend seizoen af in Nederland. Kampong uit Utrecht en Den Bosch zijn tussen 15 en 27 juni 2027 de gastclubs voor de thuiswedstrijden van de Nederlandse hockeyteams. De mannen en vrouwen van Oranje treffen in die periode Argentinië, Groot-Brittannië en India.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De honkballers van de Milwaukee Brewers hebben regerend kampioen Los Angeles Dodgers uit de finale van de Major League Baseball gehouden. De Brewers wonnen in de halve finales van de play-offs (een best-of-seven) met 4-0 van de sterrenploeg uit LA.
6 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven bokst in december mogelijk tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder in het voorprogramma van het gevecht tussen Tyson Fury en Anthony Joshua. Dat zei de 37-jarige Verhoeven donderdag tegen het Britse talkSPORT.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud heeft in de herfst van zijn carrière zijn hart verpand aan de marathon van Amsterdam. De 40-jarige Haagse hardloper begint zondag voor de achtste keer aan de 42,195 kilometer in de hoofdstad. De viervoudig Nederlands kampioen kondigde donderdag tijdens de persconferentie aan dat hij de komende jaren de marathon van Amsterdam zal blijven lopen. "Het is een feest om in Amsterdam te lopen; ik heb er zoveel mooie herinneringen aan", zei hij.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam stapt af van het systeem van loting om de startbewijzen te verdelen voor de komende editie op 11 april 2027. Wel blijft de voorregistratie bestaan, maar die is in tegenstelling tot vorig jaar gratis, meldt de organisatie.
1 dag geleden