Medailles 'versterken teamgeest' in atletiekploeg na affaire
ROME (ANP) - De goede prestaties van de Nederlandse atletiekploeg op de EK in Rome hebben de teamgeest goedgedaan. Dat zei technisch directeur Vincent Kortbeek van de Atletiekunie na het "succesvolste toernooi ooit". De equipe won een recordaantal van twaalf medailles.
De atletencommissie van de Atletiekunie bevestigde in april dat in de nationale ploeg die op sportcentrum Papendal traint, gevoelens van onveiligheid en onvrede leefden na een incident van grensoverschrijdend gedrag. Dagblad Trouw bracht de affaire naar buiten. Een atleet had seks met een atlete stiekem gefilmd. De Atletiekunie beschouwde het als een privéaangelegenheid, maar kreeg wel kritiek op de afhandeling.
"Het blijft lastig om het goed te beoordelen, maar ik denk dat de goede prestaties hebben bijgedragen aan een positieve sfeer. Dat konden we zien aan hoe de atleten zich uitten. Neemt niet weg dat we blijven werken aan een veilig sportklimaat en willen zorgen voor een zo goed mogelijke situatie voor elke atleet", aldus Kortbeek.
Liemarvin Bonevacia
De atletiekbaas zei voorafgaand aan het toernooi dat hij graag 'van de nul' af wilde. Hij had nagekeken dat er op drie voorgaande grote atletiektoernooien in het Stadio Olimpico van Rome nog nooit een Nederlandse medaille was behaald. Met twaalf medailles, waarvan twee gouden voor Femke Bol (400 horden en 4x400 meter estafette) en een gouden voor kogelstootster Jessica Schilder, werd hij meer dan op zijn wenken bediend.
"We wisten natuurlijk wel dat er veel kansen waren, maar de atleten moeten het toch altijd nog maar even doen", zei Kortbeek. "Ik vond de bronzen plak van Liemarvin Bonevacia op de 400 meter de meest verrassende. Op zijn 35e liet hij zien dat hij nog een individuele medaille kan pakken in het bijzijn van tal van jongere concurrenten."
'Bijschaven'
Een medaille op een EK winnen is nog geen garantie voor succes straks op de Olympische Spelen van Parijs, waarschuwde Kortbeek voor al te veel euforie. "We hebben in Rome wel een enorm hoog niveau in prestaties gezien. Het zegt veel dat we hier zo goed hebben meegedaan en dan weten we van sommige atleten dat dit een tussenstap naar de Spelen was. Die waren nog niet in topvorm. Bovendien misten we een aantal deelnemers die er op de Spelen wel staan", doelde hij op onder anderen Sifan Hassan en Anouk Vetter. "Veel atleten hebben laten zien dat ze op de juiste route liggen, anderen moeten nog wat bijschaven."
Het olympisch toernooi in Parijs duurt van 1 tot en met 11 augustus.
Meer uit Sport
WENEN (ANP) - Paralympische sporters verkeren in grote onzekerheid nu Russen en Belarussen van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) weer onder hun eigen vlag moeten kunnen deelnemen. Dit leidt ertoe dat Europese landen afzien van het organiseren van toernooien, onder meer omdat er nog altijd sancties gelden tegen de twee landen vanwege de oorlog in Oekraïne. Daarom is het voor grote sporten als para-atletiek en -zwemmen nog onduidelijk of er dit jaar wel een EK plaatsvindt, zegt president Raymon Blondel van het Europees Paralympisch Comité.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielerbond Belgian Cycling is een campagne gestart tegen wangedrag tegen wielrenners. "Moedig aan met je hart, niet met haat. Langs de kant maak jij het verschil. Respecteer de renners, respecteer de koers", is de boodschap van de campagne met de naam #respecttherace. Komend weekend begint het Belgische wielervoorjaar met de Omloop Het Nieuwsblad.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
12 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
1 dag geleden