Medaillekansen Nederland op 1000 meter schaatsen voor mannen
BEIJING (ANP) - Nederland heeft vrijdag op de voorlaatste dag van het olympische schaatstoernooi goede kansen op medailles. Op de 1000 meter voor mannen behoren Thomas Krol en Kai Verbij, allebei uitkomend voor Jumbo-Visma, tot de titelkandidaten.
Hein Otterspeer is de derde Nederlandse deelnemer. Titelhouder Kjeld Nuis ontbreekt. Hij greep op het olympisch kwalificatietoernooi naast een ticket op deze afstand.
Krol komt als eerste het ijs in Beijing op, in rit dertien tegen de Noor Havard Lorentzen. Otterspeer rijdt direct daarna tegen de Chinees Zhongyan Ning. Regerend wereldkampioen Verbij neemt het in de slotrit op tegen de wereldkampioen op de 500 meter, de Canadees Laurent Dubreuil.
De 1000 meter begint om 09.30 Nederlandse tijd.
Naast de drie langebaanschaatsers komen vrijdag verder geen atleten van TeamNL in actie. In het slotweekeinde van de Spelen staan voor Nederland alleen nog de massastart op de langebaan (vrouwen en mannen) en bobsleeën (viermansbob) nog op het programma.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
16 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden