Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medaillekansen klein voor estafettesprinters 'in de overgang'

Medaillekansen klein voor estafettesprinters 'in de overgang'

EUGENE (ANP) - Bondscoach Laurent Meuwly van de Nederlandse sprintploegen verwacht op de WK atletiek geen medailles van de teams die uitkomen op de 4x100 meter estafette. "Zowel de mannen als de vrouwen zitten in een overgangsperiode tussen twee generaties. Zij hebben tijd nodig om weer aan de top te komen", aldus de Zwitser.

De sprintploegen op de 4x100 waren de afgelopen jaren vaak goed voor een finaleplaats op de grote toernooien met Churandy Martina en Dafne Schippers als de vaandeldragers. Beiden zijn er niet bij op de WK in het Amerikaanse Eugene.

"De mannen zijn wel wat verder dan de vrouwen. Jonge sprinters als Raphael Bouju, Elvis Afrifa en Xavi Mo-Ajok hebben de snelheid, maar missen de ervaring. Ze zitten niet ver van het vereiste niveau, want ze trainen al tijdje mee in het estafetteprogramma en hebben ook al goed op de wissels getraind", zegt Meuwly.

Bij de vrouwen is het niveau op de 100 en 200 meter in de afgelopen jaren gedaald, meent Meuwly. "De snelheid is gedaald. De meer ervaren loopsters zijn ieder jaar wat langzamer geworden en de opkomende sprintsters kunnen dat nog niet compenseren door hele goede wissels op de estafette."

Bij de vrouwen op de 4x400 meter is een medaille evenmin een uitgemaakte zaak, zegt de bondscoach. "Met Femke Bol en Lieke Klaver hebben we twee uitmuntende loopsters op de 400 meter, maar onze derde en vierde loopsters zijn niet van dat niveau. Er zijn landen die vier loopsters hebben die in de 50 of 51 seconden kunnen lopen en Nederland maar twee. Bovendien zitten Femke en Lieke in de finale van hun eigen nummer, dus moet ik ze misschien sparen in de series. We staan hoog in de ranking, maar Amerika, Polen, Jamaica en Groot-Brittannië zijn minstens zo goed."

Meer uit Sport

Tennisster Lamens voor het eerst naar kwartfinales Libéma Open

ROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft voor het eerst de kwartfinales bereikt van het Libéma Open in Rosmalen. Op het gras van het Autotron rekende de nummer 1 van Nederland af met de Amerikaanse Ann Li: 7-6 (4) 7-6 (5).

1 uur geleden
KNWU neemt toch ook junioren mee naar WK wielrennen in Rwanda

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse wielerbond KNWU neemt toch ook enkele junioren mee naar het WK wielrennen eind september in Rwanda. Eerder was daar door bezuinigingen geen ruimte voor, maar met geld vanuit sponsoren kan nu toch een "kleine, zorgvuldig geselecteerde groep junioren" afreizen.

6 uur geleden
Evenepoel klopt Vingegaard en Pogacar in tijdrit Dauphiné

SAINT-PÉRAY (ANP) - Remco Evenepoel heeft in de vierde etappe van het Critérium du Dauphiné een belangrijke zege geboekt op zijn concurrenten Tadej Pogacar uit Slovenië en Jonas Vingegaard uit Denemarken. De Belg van Soudal Quick-Step was de beste in de individuele tijdrit voor Vingegaard en diens Amerikaanse ploeggenoot Matteo Jorgenson van Visma - Lease a Bike.

21 uur geleden
Verstappen hoopt in Canada tegenvaller GP Spanje weg te poetsen

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hoopt bij de Grote Prijs van Canada komend weekend de teleurstelling van de race in Spanje achter zich te laten. De regerend wereldkampioen ziet ook kansen op het Circuit Gilles Villeneuve waar genoeg kansen zijn om in te halen.

22 uur geleden
Schaatsster Groot (24) beëindigt carrière

GRONINGEN (ANP) - Schaatsster Robin Groot heeft een punt achter haar topsportcarrière gezet. De 24-jarige schaatsster van Team IKO X2O heeft haar afscheid via de ploeg en op Instagram bekendgemaakt.

1 dag geleden
Zwemster Toussaint beëindigt topsportcarrière

EINDHOVEN (ANP) - Zwemster Kira Toussaint beëindigt haar topsportcarrière. Dat maakt de 31-jarige drievoudig olympiër bekend via sociale media. "Ik ben trots op wat ik heb bereikt en kijk ernaar uit om de kennis en ervaring die ik in de topsport heb opgedaan, in te zetten als spreker in het bedrijfsleven en andere sectoren."

1 dag geleden
Tennissters Koevermans en Van den Broek direct eruit in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Ook tennissters Anouk Koevermans en Isis Louise van den Broek zijn uitgeschakeld in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 21-jarige Koevermans verloor met 6-3 6-4 van de Griekse Maria Sakkari, de voormalige nummer 3 van de wereld. Van den Broek verloor bij haar debuut op een WTA-toernooi van de Roemeense qualifier Elena Gabriela Ruse: 6-2 6-1.

1 dag geleden