Medaillekandidate Steenbergen mist WK-finale 200 meter vrije slag
DOHA (ANP) - Podiumkandidate Marrit Steenbergen mist tegen de verwachtingen in de strijd om de WK-medailles op de 200 meter vrije slag. De 24-jarige nummer 5 van vorig jaar kwam in de halve finales niet verder dan de negende tijd, terwijl de beste acht zich plaatsten voor de finale van woensdag.
Er lagen in Doha kansen voor de Friezin omdat alle medaillewinnaars van de afgelopen WK er in Doha niet bij zijn. Met haar tijd van 1.57,30 was Steenbergen een kleine twee tienden van een seconde te langzaam voor een plek in de finale. Ook Janna van Kooten redde het niet met de slechtste tijd in de halve finales (2.00,44).
Steenbergen werd zondag in Doha wel al wereldkampioen met de estafettevrouwen op de 4x100 meter vrij. Op de individuele variant van dat nummer is Steenbergen later deze week ook nog een kanshebber op eremetaal, na haar bronzen medaille van de vorige WK.
De in de Verenigde Staten geboren Nederlander Caspar Corbeau slaagde er op de 50 meter schoolslag niet in de finale te halen. De specialist op de 200 meter werd gedeeld elfde in 27,18, terwijl de beste acht doorgingen. Arno Kamminga besloot al eerder dit nummer te laten schieten.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
1 dag geleden