Medaillekandidate Steenbergen mist WK-finale 200 meter vrije slag
DOHA (ANP) - Podiumkandidate Marrit Steenbergen mist tegen de verwachtingen in de strijd om de WK-medailles op de 200 meter vrije slag. De 24-jarige nummer 5 van vorig jaar kwam in de halve finales niet verder dan de negende tijd, terwijl de beste acht zich plaatsten voor de finale van woensdag.
Er lagen in Doha kansen voor de Friezin omdat alle medaillewinnaars van de afgelopen WK er in Doha niet bij zijn. Met haar tijd van 1.57,30 was Steenbergen een kleine twee tienden van een seconde te langzaam voor een plek in de finale. Ook Janna van Kooten redde het niet met de slechtste tijd in de halve finales (2.00,44).
Steenbergen werd zondag in Doha wel al wereldkampioen met de estafettevrouwen op de 4x100 meter vrij. Op de individuele variant van dat nummer is Steenbergen later deze week ook nog een kanshebber op eremetaal, na haar bronzen medaille van de vorige WK.
De in de Verenigde Staten geboren Nederlander Caspar Corbeau slaagde er op de 50 meter schoolslag niet in de finale te halen. De specialist op de 200 meter werd gedeeld elfde in 27,18, terwijl de beste acht doorgingen. Arno Kamminga besloot al eerder dit nummer te laten schieten.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
12 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 dag geleden