Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medailledroom Koolhof en Schuurs in leven na zege in kwartfinale

Medailledroom Koolhof en Schuurs in leven na zege in kwartfinale

PARIJS (ANP) - Tennissers Wesley Koolhof en Demi Schuurs staan in de halve finale van het gemengd dubbel op de Olympische Spelen. Het Nederlandse duo, dat een wedstrijdpunt overleefde, was in drie sets te sterk voor de Italianen Andrea Vavassori en Sara Errani. Het werd 6-7 (4) 6-3 en 11-9. Door de zege is er nog steeds kans op een Nederlandse tennismedaille in Parijs.

De eerste set was close. Beide duo's deden weinig voor elkaar onder. Koolhof en Schuuurs maakten op 3-3 als eerste een break, maar die werd direct weer ingeleverd. Daardoor was een tiebreak nodig voor de beslissing. Daarin waren Vavassori en Errani net te sterk. Direct daarna stelde het Nederlandse koppel orde op zaken. Door een break stond het al snel 3-0. Die voorsprong gaven Koolhof en Schuurs niet meer uit handen in de tweede set. Die eindigde uiteindelijk in 6-3 in het voordeel van de Nederlanders.

In de beslissende supertiebreak trokken de Nederlanders nipt aan het langste eind. Koolhof en Schuurs overleefden een wedstrijdpunt op 9-8, maar wonnen alsnog. De bal van Vavassori was net uit na een spannende rally.

In de halve finale treffen Koolhof en Schuurs het Australische duo Ebden/Perez of het Chinese koppel Zhang/Wang. Mochten de Nederlanders een medaille pakken in Parijs, dan is dat de eerste Nederlandse tennismedaille op de Spelen sinds 2000. Toen verloren Miriam Oremans en Kristie Boogert in Sydney de finale van Venus en Serena Williams, waardoor de kleur zilver werd.

Meer uit Sport

Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.

55 minuten geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

4 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

17 uur geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

1 dag geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

1 dag geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

1 dag geleden