Medailledroom Koolhof en Schuurs in leven na zege in kwartfinale
PARIJS (ANP) - Tennissers Wesley Koolhof en Demi Schuurs staan in de halve finale van het gemengd dubbel op de Olympische Spelen. Het Nederlandse duo, dat een wedstrijdpunt overleefde, was in drie sets te sterk voor de Italianen Andrea Vavassori en Sara Errani. Het werd 6-7 (4) 6-3 en 11-9. Door de zege is er nog steeds kans op een Nederlandse tennismedaille in Parijs.
De eerste set was close. Beide duo's deden weinig voor elkaar onder. Koolhof en Schuuurs maakten op 3-3 als eerste een break, maar die werd direct weer ingeleverd. Daardoor was een tiebreak nodig voor de beslissing. Daarin waren Vavassori en Errani net te sterk. Direct daarna stelde het Nederlandse koppel orde op zaken. Door een break stond het al snel 3-0. Die voorsprong gaven Koolhof en Schuurs niet meer uit handen in de tweede set. Die eindigde uiteindelijk in 6-3 in het voordeel van de Nederlanders.
In de beslissende supertiebreak trokken de Nederlanders nipt aan het langste eind. Koolhof en Schuurs overleefden een wedstrijdpunt op 9-8, maar wonnen alsnog. De bal van Vavassori was net uit na een spannende rally.
In de halve finale treffen Koolhof en Schuurs het Australische duo Ebden/Perez of het Chinese koppel Zhang/Wang. Mochten de Nederlanders een medaille pakken in Parijs, dan is dat de eerste Nederlandse tennismedaille op de Spelen sinds 2000. Toen verloren Miriam Oremans en Kristie Boogert in Sydney de finale van Venus en Serena Williams, waardoor de kleur zilver werd.
Meer uit Sport
BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
1 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
1 dag geleden