Medailledroom Koolhof en Schuurs in leven na zege in kwartfinale
PARIJS (ANP) - Tennissers Wesley Koolhof en Demi Schuurs staan in de halve finale van het gemengd dubbel op de Olympische Spelen. Het Nederlandse duo, dat een wedstrijdpunt overleefde, was in drie sets te sterk voor de Italianen Andrea Vavassori en Sara Errani. Het werd 6-7 (4) 6-3 en 11-9. Door de zege is er nog steeds kans op een Nederlandse tennismedaille in Parijs.
De eerste set was close. Beide duo's deden weinig voor elkaar onder. Koolhof en Schuuurs maakten op 3-3 als eerste een break, maar die werd direct weer ingeleverd. Daardoor was een tiebreak nodig voor de beslissing. Daarin waren Vavassori en Errani net te sterk. Direct daarna stelde het Nederlandse koppel orde op zaken. Door een break stond het al snel 3-0. Die voorsprong gaven Koolhof en Schuurs niet meer uit handen in de tweede set. Die eindigde uiteindelijk in 6-3 in het voordeel van de Nederlanders.
In de beslissende supertiebreak trokken de Nederlanders nipt aan het langste eind. Koolhof en Schuurs overleefden een wedstrijdpunt op 9-8, maar wonnen alsnog. De bal van Vavassori was net uit na een spannende rally.
In de halve finale treffen Koolhof en Schuurs het Australische duo Ebden/Perez of het Chinese koppel Zhang/Wang. Mochten de Nederlanders een medaille pakken in Parijs, dan is dat de eerste Nederlandse tennismedaille op de Spelen sinds 2000. Toen verloren Miriam Oremans en Kristie Boogert in Sydney de finale van Venus en Serena Williams, waardoor de kleur zilver werd.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
5 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
8 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
12 uur geleden